banner8

banner9

banner28

banner10

AKKAYA: AKŞEHİRİMİZE YAKIŞMIYOR

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; hafriyatların gelişigüzel atılmayıp, yanlış yerlere çöp atılmaması konusunda duyarlı davranılması halinde şehir merkezinin, piknik alanlarının, çocuk parklarının ve Akşehir’in çok daha temiz bir şehir olacağını söyledi.

ÇEVRE 09.06.2021, 00:13 08.06.2021, 18:09 Haber Merkezi
3929
AKKAYA: AKŞEHİRİMİZE YAKIŞMIYOR
banner12

Başkan Akkaya, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Evsel atıklarımızın zamanında toplanması konusunda sorun yaşamıyoruz ancak zamansız ve yanlış yerlere çöp atılması bizlere sıkıntı yaşatıyor, Akşehir’imize de yakışmıyor. Biz hemşehrilerimizden; çöplerini doğru zamanda, doğru yere bırakmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızın çöp atma alışkanlıklarını geliştirmek için zaman zaman uyarılarda bulunuyor, kampanyalar düzenliyor, yazılı ve görsel medyada bu konuda bilgilendirmeler yapıyoruz. Hemşehrilerimizden; kendi mahalle, cadde ve sokaklarındaki çöp konteynerleri dışında başka yerlere çöp atmamalarını, yine aynı şekilde ziyaret alanlarımıza, piknik alanlarımıza, şehrimizde bulunan çayın içine de atık atmamaları konusunda duyarlı davranmalarını özellikle rica ediyorum. Temiz bir Akşehir için elbirliği ile herkes üzerine düşeni yapmalı.”

Çöp konteynerlerinin yanlarına bırakılan çuvallı hafriyat ve küller, çöp döküm sahasında enerji üretimine engel olmasından dolayı çöp kamyonları tarafından alınmıyor. Konteynerlerin yanlarına bırakılan çuvallı atıklar için 444 9 153 no.lu telefon aranarak, çuvallı atıkların da farklı araçlar tarafından alınmasının sağlanması gerekiyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık