banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

MEB’DEN ROBOT YARIŞMASI

Salgın nedeniyle geçen yıl ertelenen MEB Uluslararası Robot Yarışması, bu yıl 14-18 Haziran’da Şanlıurfa’da “Göbeklitepe” teması ve “Ahican tarihin sıfır noktasında” sloganı ile düzenlenecek. Yarışma başvuruları ile düzeltme ve onay işlemleri, 15 Şubat-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

BİLİM 01.02.2021, 00:09 31.01.2021, 16:57 Haber Merkezi
890
MEB’DEN ROBOT YARIŞMASI
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden paylaşılan duyuruya göre; Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde, Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirlerle yapılacak yarışmaya ortaokul ve dengi okullar, liseler ve üniversite öğrencileri başvurabilecek. Geçen yıl yapılan başvurular bu yıl yeniden alınacak, ayrıca yeni başvuru yapılabilecek. Salgın tedbirleri kapsamında yarışmaya uluslararası başvuru ve seyirci alınmayacak. Yarışmada, dereceye girenler ile belirlenecek sayıda yarışma ekibi, 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST Robotik Yarışmalarına katılabilecek.

Yarışma, Bakanlık koordinasyonunda; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Vakfı (TEKNOFEST) ve Türk İşbirliği Koordinasyonu Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenleniyor. Yarışmaya başvurular robot.meb.gov.tr adresinden yapılabiliyor. Yarışma ile ilgili tüm haber ve duyurulara da yine aynı adresten ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu