banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

GENÇ AKSES BİLİM FESTİVALİ’NDE

Akşehirli 110 ortaokul ve lise öğrencisi; Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi (Genç AKSES Merkezi) organizasyonuyla katıldıkları Konya Bilim Festivali’nde incelemelerde bulundular.

BİLİM 12.10.2021, 00:12 11.10.2021, 17:49 Haber Merkezi
500
GENÇ AKSES BİLİM FESTİVALİ’NDE
banner12

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Akşehir’de eğitim öğretim veren ortaokul ve liselerde öğrenim gören toplam 110 öğrenciyi hafta sonunda, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Bilim Festivali’ne götüren Genç AKSES, öğrencilerin fuar alanında ve Bilim Merkezinde incelemelerde bulunmalarını sağladı. Öğrenciler, keyifli ve bir o kadar da eğitici bir gezi etkinliğine katılma olanağı bulmuş oldular.

Uçak modeli yapımı, 3B yazıcı etkinlik alanları, uzay mekiği yapım atölyesi, astronomi gözlemleri, elektronik tasarım atölyeleri gibi alanlarda incelemelerde bulunan heyet, Bilim Merkezi ziyaretinde de Planetaryum seansına girerek ‘Uzay ve Dönüşü’ konulu gösteriyi de izledi.

Genç AKSES’in faaliyete geçmesi ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Akşehir’imizde ikamet eden gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda gençlerimizin hayallerini desteklemek, gönüllülük çalışmalarını güçlendirmek, ülkemiz ve insanlık için yenilikçi fikirlere imkan tanımak, aktif bir hayat tarzını teşvik etmek amacıyla içerisinde sanat, kültür, spor, değerler ve dini eğitimlerin verileceği Genç AKSES; ilk faaliyetini Konya Büyükşehir Belediyemizce açılan Konya Bilim Festivali’ne öğrencilerimizi götürerek gerçekleştirmiştir. Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi kompleksi içerisinde yer alan Genç AKSES Merkezi; kurslara ve faaliyetlerine önümüzdeki günlerde başlayacaktır” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık
.foorer