banner8

banner9

banner28

banner10

YOL PARALARINI DA JANDARMA KARŞILADI

Bir süredir kayıp olan zihinsel engeli anne-kızı Jandarma ekipleri Akşehir’de buldu. Samsun’un Atakum ilçesinden Akşehir’e geldikleri belirlenen anne ile kızını almaya gidecek olan yakınlarının yol parasını aralarında toplayarak temin eden Atakum İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin bu davranışı, büyük takdir topladı.

ASAYİŞ 03.06.2021, 00:10 02.06.2021, 17:45 Haber Merkezi
3459
YOL PARALARINI DA JANDARMA KARŞILADI
banner12

Samsun’un Atakum ilçesinde ikamet eden ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvuran A.A. (59) ile karısı E.A. (61), vasisi oldukları zihinsel engelli kızları S.A. (34) ile yine zihinsel engelli torunları H.H.G.’nin (8) kayıp olduğunu haber vererek bulunmaları için yardım istedi. Jandarma ekipleri, yaptıkları araştırma sonucunda engelli anne ve çocuğunun 18 Mayıs 2021 tarihinde Samsun’dan otobüs bileti alıp Konya’ya gittiklerini tespit etti. Kayıp anne ve çocuğunun Akşehir’de jandarma bölgesinde kaldıklarını belirleyen Jandarma ekiplerinin Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ile iletişime geçmesiyle anne-kızın bulunmaları sağlandı.

Atakum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kızları ve torunlarını almak için Konya’ya gidecek olan A.A. ve E.A.’nın maddi durumları yerinde olmadığı için kendi aralarında para toplayarak ailenin gidiş dönüş biletlerini de aldı. Jandarmanın bu davranışı büyük takdir topladı. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
14
az bulutlu