banner8

banner9

banner10

SAHTE ALTIN TOZUYLA DOLANDIRDILAR

Bir miktar sahte altın tozunu 2 kişiye gerçek diye satan 4 şüpheli, Akşehir Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.

ASAYİŞ 26.09.2020, 16:55 Haber Merkezi
8356
SAHTE ALTIN TOZUYLA DOLANDIRDILAR
banner12

Edinilen bilgiye göre; Fikret B. (48), İlyas S. (24), Tacettin K. (25) ve Levent K. (39) isimli şahıslar, İ.K. ve N.D. ile irtibata geçerek, ellerinde bir miktar altın tozu bulunduğunu söylediler. Afyonkarahisar’dan gelen 4 şüpheli, Kayseri’den gelen 2 vatandaş ile dün Akşehir Hıdırlık’da buluştu. Bir miktar gerçek altın tozunu numune olarak verdikten sonra güven sağlayan şüpheliler, sahte altın tozu karşılığında mağdurlardan 40 bin lira aldıktan sonra yanlarından ayrıldılar. Aldıkları altın tozunun büyük bir bölümünün sahte olduğunu kuyumcuya gidince fark eden 2 mağdur, Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne gelerek 4 şüpheliden şikayetçi oldu. Hızla harekete geçen ekipler tarafından başlatılan çalışma neticesinde, şüphelilerin geldikleri araç ve kendilerine ait görüntülere ulaşılmasıyla şahıslar bugün Anıt Meydan’da araçları ile birlikte yakalandı.

Üzerlerinde mağdurlardan dolandırdıkları değerlendirilen 5 bin lira bulunarak el konulan şüpheliler, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
-1
hafif kar yağışlı