banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

NASIL KIYDINIZ!

Burdur’da 3 yaşındaki Ayşenur’un şüpheli ölümünün ardından gözaltına alınan anne ve dayısı tutuklandı. Ayşenur’un annesi ve anneannesinin ikinci eşi ile Akşehirli olduğu öğrenilen babasından DNA örneği alınacak.

ASAYİŞ 13.01.2022, 10:01 15.01.2022, 13:10 Haber Merkezi
4248
NASIL KIYDINIZ!
banner12

Olay, Cemil Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; dün sabah Ayşenur K.’nın yanına giderek uyandırmak isteyen anne Kader K., herhangi bir tepki alamadı. Tüm uğraşlarına rağmen çocuğundan karşılık alamayan anne Kader K., 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üzerine sevk edilen sağlık ekipleri, Ayşenur’un yaşamını yitirdiğini belirledi. Küçük çocuğun cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 3 yaşındaki Ayşenur’un şüpheli ölümünün ardından Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine anne Kader K. ve dayı Hızır Tunç Ç. gözaltına alındı. Anneanne Yüksel K. ise tanık olarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Dayısı, gece susması için tekme attığını itiraf etti

Dayı Hızır Tunç Ç, emniyetteki ifadesinde; Ayşenur’un gece ses çıkartarak gürültü yaptığını, bu nedenle susması için tekme attığını ancak tekmenin çocuğun neresine geldiğini bilmediğini söylediği öğrenildi. Anne Kader K. ise bu durumu görmediğini belirtti. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler Kader K. ve Hızır Tunç Ç. adliyeye sevk edildi.

Babaanneden korkutucu iddialar

Acılı haberi alır almaz Akşehir’den Burdur’a giden minik Ayşenur’un babası Erdi Karakiraz ve babaannesi Kader T., torunun darp edildiğini iddia etti. Kader T., Ayşenur'un babası olan oğlu Erdi’nin Kader K. ile bir süre dini nikahlı evli kaldığını ve ayrıldıklarını söyledi. Babaanne, torunlarının sürekli olarak şiddet gördüğünü iddia ederek; “Kader'in annesi ve kocası bizi telefonla arayarak tehdit ettiler. Erdi'yi öldüreceğiz, çocuklarını öldüreceğiz, dediler. Nitekim yaptılar. Benim oğlum katil mi olsun onu mu istiyorlar? Ayşenur'un cenazesini vermiyorlar. Diğer çocuğu bize versinler. Ayağından bağlıyordu. Çocukları banyoya, bodruma kilitlediler. Üvey babası 1 ay önce aradı. Çocukları aç bırakıp bir odaya kapatmışlar. Komşuları bize telefonla ulaştı” dedi.

Kader K.’nın bir diğer çocuğu olan 4 yaşındaki T.K., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Babaanne Kader T. ise T.K.’nın kendilerine verilmesini isteyerek; “Ben torunumun yurda gitmesini istemiyorum, onunla bari avunalım. Benim istediğim, oğlumun eli kana bulanmasın. Torunumuzu versinler. Oğlumun tutunacağı bir dalı var, onunla avunsun. Benim tek bir ricam var, torunumuzu bize versinler” ifadelerini kullandı.

Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan anne Kader K. ve Ayşenur’u dövdüğünü itiraf eden dayı Hızır Tunç Ç., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kader K. ve Ayşenur’un babası olduğunu belirten ve bir süre Kader K. ile dini nikahlı evli kalan Erdi Karakiraz’dan DNA örneği alınacak.

Davada ilginç bir gelişme yaşanarak, anneannenin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık’tan da DNA örneği istendi. Nüfus kayıtlarında; minik Ayşenur’un babasının, anneannesinin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık olarak görüldüğü öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık
.foorer