banner8

banner9

banner28

banner10

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Avukat Asilcan Tuzcu’nun bıçakla yaralanarak bir gözünü kaybetmesine neden olan saldırının zanlısı Ferdi Ö. (35) hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

ASAYİŞ 24.02.2021, 12:44 24.02.2021, 14:53 Haber Merkezi
7325
İDDİANAME KABUL EDİLDİ
banner12

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Altunkalem Mahallesi’nde gerçekleşen saldırıda; tanınmamak için peruk takan saldırgan, genç Avukat Asilcan Tuzcu’ya evinin önünde bıçakla saldırmış, gözüne ve vücudunun bazı bölümlerine aldığı bıçak darbeleriyle yaralanan Tuzcu’nun saldırganı engellemeye çalışmasıyla kısa bir boğuşma yaşanmıştı. Saldırganın kaçmasının ardından hastaneye kaldırılan ve daha sonra Konya’ya sevk edilen Asilcan Tuzcu, yapılan müdahalelere rağmen sol gözünü kaybetmişti.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, zanlı hakkında “Nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede, sanığın; yargılandığı başka bir davada karşı tarafın vekili olan Avukat Asilcan Tuzcu’nun, malvarlığına yönelik haciz işlemi yaptırması üzerine husumet beslediği iddia edilirken, sanığın kıyafeti ve aracı ile saldırganınkiler arasında benzerlikler tespit edildiği bilgisine yer verildi. İddianamenin, Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
az bulutlu