banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

HALTER BARIYLA İŞYERİNE SALDIRDI

Gelendost’da halter barıyla beyaz eşya ve tüp bayiine zarar veren şahıs gözaltına alındı. 100 bin TL’yi aşkın zarara uğrayan işyeri sahibi, duruma isyan etti. 

ASAYİŞ 19.06.2022, 14:08 Haber Merkezi
2630
HALTER BARIYLA İŞYERİNE SALDIRDI
banner12

Edinilen bilgiye göre; Gelendost’ta H.A. isimli şahıs, dün sabaha karşı halter barıyla beyaz eşya ve tüp bayiine zarar verdi. Saldırı anı işyerinin güvenlik kameralarına yansıyan şahıs, polisin çalışmasıyla kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. İşletmenin camlarının şahıs tarafından kırıldığı ve saldırı sonrası beyaz eşyaların zarar görmesi, görüntülerde yer aldı. İşyerindeki zararın 100 bin TL'nin üzerinde olduğu belirtildi.

İşletme sahibi; “Bir ay önce silahlı saldırıyla üç tane dükkanı taradı. 40-50 bin TL maddi hasarımız vardı. 1 ay sonra da geldi bu gece saat 4-5 civarı elinde demir sopayla dükkanıma bu zararı verdi. Can güvenliğimiz tehlikede. Bu insan ne zaman ne yapacak diye korkarak yaşıyoruz. Şahıs benim teyzemin oğlu. Daha önce de pompalı tüfekle farklı işletmeye saldırmıştı. Ancak serbest bırakılmıştı. Şimdi de bizim işletmemize böyle bir saldırı oldu. Kameraya da yansıdığı gibi işletmemizin camları tamamen indi ve eşyalarımız zarar gördü. Şimdi bizim zararımızı kim karşılayacak?” dedi.

Aynı dükkanın aynı kişi tarafından 1 ay önce de silahlı saldırıya uğradığını öne süren bir vatandaş; “Bu çektiğimiz yeter artık. Arkamıza bakarak yürüyüp duramayız sürekli. Biz bu işten sıkıldık. Ayda bir cam değiştiremeyiz.” şeklinde konuşurken, zanlının evi halkın tepkisine karşı polis tarafından koruma altına alındı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
açık