banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

GÖLETTE ARANAN AVCI, AKŞEHİR’DEN ÇIKTI

Denizli’nin Güney ilçesinde, ava gitmesinin ardından köpeği yalnız geri dönünce kayıp olduğu düşünülen ve elbiselerinin de gölet kenarında bulunması üzerine yaklaşık 20 saat boyunca İtfaiye ve Jandarma ekiplerince aranmaya devam edilen avcı, Akşehir’deki asker arkadaşının yanında ortaya çıktı.

ASAYİŞ 16.01.2022, 14:04 Haber Merkezi
6676
GÖLETTE ARANAN AVCI, AKŞEHİR’DEN ÇIKTI
banner12

Güney ilçesi Koparan Mahallesi’nde yaşayan 59 yaşındaki Halil Yeşil, yanına tüfeğini ve köpeğini alarak ormanlık alanda ava çıktı. Aradan geçen süre zarfında, Halil Yeşil’in yanından hiç ayrılmayan köpeğinin eve tek başına döndüğünü fark eden eşi, kocasının sürekli yürüyüş yaptığı bölgelerde arama yaptı. Yeşil’e ait ceket, bere ve eldivenin gölet kıyısında görülmesi üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi.

Arama kurtarma çalışmalarına komando ve drone desteği

Gölet bölgesine gelen İtfaiye ve Jandarma ekipleri arama çalışmaları başlattı. Aşırı soğuğa rağmen gece geç saatlere kadar yapılan su altı arama ve kurtarma çalışmalarına, bir süre sonra ara verildi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikle su altı arama faaliyetlerine yeniden başlanırken; komando, AFAD ve gönüllü kuruluşlar tarafından da karada çalışma yürütüldü. Drone ekibinin de destek verdiği çalışmalarda herhangi bir ize rastlanılamayınca, arama çalışmaları elbiselerin bulunduğu gölette yoğunlaştırıldı.

Kayıp avcı Halil Yeşil’in yıllardır yanından ayırmadığı köpeği, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği gölet yanından bir an olsun ayrılmadı. Sessiz sedasız bölgede dolaşan köpeği görenler, duygusal anlar yaşadı.

Başına çuval geçirip gölete atmışlar

Çalışmalar devam ederken Halil Yeşil’den gelen telefon, bir anda büyük sevinç yarattı. Akşehir’de yaşayan asker arkadaşının telefonu ile oğlunu görüntülü olarak arayan Halil Yeşil; “Başıma çuval geçirip beni gölete attılar. Kendi imkanlarımla kurtulup göletten çıkmayı başardım. Beni tekrar bulup öldürmeye çalışmalarından endişe ettiğim için Konya’ya kaçtım. Beni merak etmeyin, sağlık durumum gayet iyi” dedikten sonra telefonu kapattı.

Yaklaşık 20 saattir kayıp olarak aranan Halil Yeşil’den gelen telefon üzerine arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı. Yeşil’in başına çuval geçirilip suya atıldığı iddialarının gerçek olup olmadığı ve Konya’ya nasıl gittiğinin ise ifadesine başvurulmasının ardından netlik kazanacağı öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık