banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

EMNİYETTEN KAÇAK ALKOL OPERASYONU

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri; yaklaşan yılbaşı öncesinde, kaçak içki satışını ve sahte içki ile madde tüketimine bağlı olası can kayıplarını önlemek amacıyla yaptıkları çalışmalar doğrultusunda, sahte ve kaçak içki bulundurdukları tespit edilen 3 şüphelinin ev ve işyerlerine baskın düzenledi.

ASAYİŞ 18.12.2021, 15:32 18.12.2021, 16:49 Haber Merkezi
2032
EMNİYETTEN KAÇAK ALKOL OPERASYONU
banner12

Edinilen bilgiye göre; son günlerde ülke genelinde kaçak/sahte alkole bağlı ölümlerin gerçekleşmesi üzerine ülkemizin güvenliği, ekonomisi ve insan sağlığına yönelik tehdit ve zararları nedeniyle alkollü içki kaçakçılığı ile mücadelenin devamlılığı çerçevesinde kaçak alkol operasyonu gerçekleştirildi.

Kaçak ve sahte içkilerin yılbaşı öncesinde piyasaya sürülmesini önlemek amacıyla Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrasında, sahte ve kaçak içki bulundurduğu tespit edilen Z.C., R.K. ve M.G. isimli şahısların ev ve işyerlerinde, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı ile arama yapıldı.

Yapılan aramalarda; Z.C. isimli şahıstan yaklaşık 30 litre alkol, 10 litre etil alkol ve bir miktar anason yağı, R.K. isimli şahıstan yaklaşık 28 litre alkol ve M.G. isimli şahıstan da 1,5 litre alkol ile 4 litre etil alkol ele geçirildi.

Toplamda yaklaşık 60 litre alkol, 14 litre etil alkol ve bir miktar anason yağının ele geçirildiği baskınlar sonrasında gözaltına alınan üç şüphelinin, ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
açık