31.12.2019, 00:01 18

APIRSANIZ DA KÖPÜRSENİZ DE!


Milli üretim hamlelerinin iç siyasete alet edilmesini, hiç doğru bulmuyorum. Türkiye’mizin yeterince düşmanları varken, içimizde sayısız satılmış hain varken, neden şu ya da bu parti sevdasına goygoyculuk yapar insanlarımız, anlayamıyorum.

Montaj sanayi üretiminden, yüzde yüz yerli üretime geçmek için çırpınan, devletine sadık milletine hizmet eden bir avuç insanın, son yıllarda verdikleri emeklerin karşılığında, nihayet prototipini ürettikleri ve görücüye çıkarttıkları model araçlardan hepimiz gururlanmalıyız.

60 yıl önce yaptıkları gibi, sadece deposuna benzin dökülmediği için olumsuz propagandalar neticesinde çöpe attıkları, Devrim aracına çevirmek isteyenlerin, hep birlikte karşısında olmaya mecburuz. Artık asil millet, kendi üzerine oynanan oyunlara dur diyecek cesaret ve bilinçte olduğunu kanıtlamıştır.

Fabrikası nerede, fiyatı pahalı, mümkün değil yapılamaz gibi sözde alaycı ifadeler kullanmak, ancak istemezüklerin ekmeğine yağ çalar.

Otomobil yapmak için, öncelikle sadece Prototip üretimi yapan firmalara istediğiniz özelliklerde model ürettirirsiniz. Daha sonra tespit edilen eksikliklerin de tamamlanmasıyla markanızı oluşturursunuz. Araçları tabi tuttuğunuz testlerin de başarıyla sonuçlanması halinde, seri üretime geçmek için fabrika kuruluş çalışmaları başlatılır. Fabrika kurulumu aşamasında ön siparişlerin alınması yaptığınız işin doğru olduğunu gösterecek ve satış garantili bir programla gerçekleştirilen yatırımın maliyeti de bu oranda düşmüş olacaktır.

Cumhurbaşkanımız tarafından aracın tanıtımıyla birlikte devletin projeye vereceği teşvikler de ilan edilmiş oldu. Bursa'da 1 milyon m2’lik alanda fabrika kurulması için hemen harekete geçiliyor. 2021 yılına kadar tamamlanarak, 5 bin civarında istihdam sağlayacak olan fabrikada seri üretim bantları çalışmaya başlayacak. 2022’de inşallah, ilk yerli ve milli araç trafiğe çıkmış olacak.

Bazıları apırsalar da köpürseler de atasının izinden giden yiğitlerle eskiden olduğu gibi yine kabına sığmayan bir ülke olma yolunda emin adımlarla yürüyen Türkiye, dünyada hak ettiği yeri alacaktır.

İnsansız uçak üretiminde de malum çevrelerin eleştirilerini hep duymuştuk. Günümüzdeki İHA ve SİHA üretimlerinde dünyanın en etkili 3 ülkesinden biri olmayı başarmamıza rağmen, hala komiklik yapmaya çalışanlar olacaktır.

Türk milleti olarak, Türkiye'nin gelişmesine tanıklık ettiğimiz şu dönemde gelin hep birlikte bunun gururunu yaşayalım. Artık sahaya inen bir Türkiye var. Kurulan oyunlarda figüranlık yapan değil, bölgesinde oyun kuran bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye'nin Allah yolunu açık etsin.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22
açık