banner8

banner9

banner10

YUNAK’TA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Yunak'ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

ANMA-KUTLAMA 30.10.2020, 00:07 29.10.2020, 18:18 Haber Merkezi
300
YUNAK’TA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
banner12

İlk tören, 28 Ekim günü saat 13:00’da Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Çelenk sunma törenine; Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ikinci gününde törenlere, Yunak Belediyesi önündeki alanda devam edildi. Tören, Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Yunak Kaymakamı Fatih Kurt ve Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, törene katılanların bayramını kutladı. Öğrencilerin okuduğu şiirlerden sonra İlçe Kaymakamı Fatih Kurt tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Koronavirüs önlemleri altında yapılan törene; Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Adem Güneş, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Tunçez, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar, okulların kendi bünyelerinde hazırladıkları çeşitli programlarla devam etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
6
açık