banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

TÜRBE ZİYARETİ VE ÇORBA İKRAMI

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Nasreddin Hoca Anma Günleri kapsamında gerçekleştirilen “Nasreddin Hoca’nın Torunları Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliğinin ardından Hoca’nın türbesi ziyaret edildi ve katılımcılara Çorba Çeşmesi’nde çorba ikramında bulunuldu.

ANMA-KUTLAMA 25.10.2020, 14:42 02.11.2020, 10:27 Haber Merkezi
1252
TÜRBE ZİYARETİ VE ÇORBA İKRAMI
banner12

Etkinlik çerçevesinde; Hasan Paşa İmaret Camii’nde sabah namazı öncesi okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından hep birlikte sabah namazı kılındı. Namaz sonrası cemaat, Nasreddin Hoca Türbesi’ne geçerek toplu halde dua etti.

Burada yaptığı konuşmada, programa katılım sağlayanlara teşekkür eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Anma Günleri’nin bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlı olarak gerçekleştirildiğini hatırlatarak; “İnşallah önümüzdeki yıl bu pandemiyi de atlatmış olarak yine daha yoğun program ve konferanslarla Anma Günleri’ni icra etmiş oluruz. Nasreddin Hoca’mıza bu vefat yıldönümünde bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Türbe ziyaretinin ardından katılımcılara, Nasreddin Hoca Meydanı’ndaki konakta bulunan Akşehir Belediyesi Çorba Çeşmesi’nde çorba ikramı yapıldı.

Akşehir Nasreddin Hoca Meydanı’ndaki etkinliğe Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, bazı kamu kurum müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
parçalı bulutlu