banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

​​​​​​​TEŞEKKÜRLER AKŞEHİR!

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Çalışan Gazeteciler Günü’nde Akşehir’deki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Pervasız Gazetesi olarak gün boyunca ziyaretçilerimiz de eksik olmadı.

ANMA-KUTLAMA 10.01.2022, 17:21 10.01.2022, 17:41 Haber Merkezi
2736
​​​​​​​TEŞEKKÜRLER AKŞEHİR!
banner12

Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda yapılan etkinliğe; Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın yanı sıra Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı İdris Doğan, yerel gazete çalışanları, ulusal ajans ve televizyon temsilcileri ile Akşehir’de yayın yapan yerel radyo temsilcileri katıldı.

Gazeteciliğin, özellikle sahadaki basın mensupları için zor ve meşakkatli bir iş olduğunun altını çizen Başkan Akkaya; “Toplumda yaşanan olayları; kar, kış, yağmur, fırtına demeden sıcağı sıcağına halkımıza ulaştırmak için büyük gayret gösteriyorsunuz, özveriyle çalışıyorsunuz. Bunu takdir etmemek mümkün değil. Sizlere teşekkür ediyoruz. Yazılı basın dediğimiz gazeteler ve gazeteciler, halkı doğru bilgilendirme açısından büyük sorumluluk sahibi. Hepinize görevlerinizde başarı ve kolaylıklar diliyorum. Sağlıcakla böyle nice güzel günlerde bir arada olmayı diliyorum” şeklinde konuştu.

Herse İçin Coğrafi İşaret Müjdesi

Akşehir Belediyesi olarak Akşehir’e özgü lezzetlerin coğrafi işaretini almak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Akkaya; “Akşehir’imizin meşhur Herse yemeği için de coğrafi işaretimizi aldık. Henüz belge bize teslim edilmedi. Buradan ilk defa da sizler aracılığıyla değerli henşehrilerimize de iletmiş olalım. Akşehir Kirazımız, Tandır Kebabımız ve Peynir Baklavamızın da coğrafi işareti daha önce alınmıştı. Önümüzdeki günlerde hem peynir baklavamızın hem de hersemizin belgelerini teslim alacağız. Bundan sonrasında Akşehir Tahinli Pidesi ve Akşehir Kiraz Lokumu için de coğrafi işaret çalışmalarımız sürüyor” dedi.

CHP Akşehir’den Ziyaret

Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akşehir İlçe Başkanı Ali İlker Gencer, Kadın Kolları Başkanı Sevim Uzun ve partililer, gazetemizi ziyaret etti. Kutlama ziyaretinde sohbetin konusunu, ülkenin ekonomik ve siyasi gündemi oluşturdu.

Akşehir Spor Kulübü’nden Ziyaret

Akşehirspor Kulüp Başkanı Ünal Çelik ve Teknik Direktör İhsan Dikici de ziyaretçilerimiz arasındaydı. Gerçekleşen sohbet çerçevesinde Akşehirspor hakkında Yazı İşleri Müdürümüz Bayram Uygun’a bilgi veren Kulüp Başkanı Ünal Çelik, çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

İlçe Müftüsünden Ziyaret

Gazetemizi ziyaret ederek Müftülüğün çalışmaları hakkında bilgi veren ve günümüzü kutlayan Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun’a Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Tatlı Yiyelim, Tatlı Konuşup Tatlı Yazalım

“Tatlı yiyelim, tatlı konuşup tatlı yazalım” diyerek bizleri ziyaret eden ve günümüzü kutlayan köşe yazarlarımızdan, Bahçelievler Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Abdullah Koç ve Akşehir Belediyesi Basın Sorumlusu, İHA Akşehir Temsilcisi Cemal Filiz’e, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü pastamızı göndererek bizleri tebrik eden Güvendik Pastanesi’ne, çiçek göndererek günümüzü kutlayan Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu’na, tüm ziyaretçilerimize, arayarak tebrik eden hemşehrilerimiz ve okuyucularımıza teşekkür ederiz.

   

   

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık