banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TARİHİ MAÇIN YÜZÜNCÜ YILI

Batı Cephesi Karargahı’nın Akşehir’de bulunduğu dönemde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, komutanlarla Büyük Taarruz’u planlamak için yapacağı toplantıyı perdelemek üzere 28 Temmuz 1922 tarihinde düzenlediği tarihi futbol maçının 100. yılında, Marmara Üniversitesi’nin İstanbul Göztepe yerleşkesinde bir panel düzenlenecek.

ANMA-KUTLAMA 27.07.2022, 00:11 26.07.2022, 17:05 Haber Merkezi
990
TARİHİ MAÇIN YÜZÜNCÜ YILI
banner12

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın sosyal medya hesabından duyurduğu üzere, her yıl 24 Ağustos Onur Günü etkinlikleri çerçevesinde temsili olarak oynanan maçın 100. yıldönümünde “Yüzyılın Maçından Yüzyılın Zaferine Milli Mücadele ve Futbol” adıyla düzenlenen panel, 28 Temmuz 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecek. 

M.Ü. Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü ve Spor Tarihi Araştırmaları Derneği tarafından planlanan Milli Mücadele’nin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında hayata geçirilecek olanpanelin, Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Vahdettin Engin’in üstlendiği ilk oturumuna Barış Kenaroğlu, Bedri Cumhur Doğu ve Doç. Dr. Arif Kolay, Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Okan Yeşilot’un üstlendiği ikinci oturumuna da Dr. İbrahim Kaçmaz, Dr. Alihan Limoncuoğlu ve Doç. Dr. Akif Pamuk, konuşmacı olarak katılacaklar.

İzmirli araştırmacı Bedri Cumhur Doğu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara göre; Çanakkale kahramanı, Yavuz’un Topçu Yüzbaşısı, Kuvâ-yi Milliye Kahramanı, Karşıyakalı ve işgal yıllarının Fenerbahçe takımı oyuncularından Kenan Or’un ailesi de panele katılarak ellerindeki belgeleri katılımcılarla paylaşacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık