banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

SERGİ ŞENLİĞİ

62’nci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nin ikinci gününde; karikatür, minyatür ve fotoğraf sergilerinin açılışları yapıldı.

ANMA-KUTLAMA 06.07.2021, 18:57 Haber Merkezi
1092
SERGİ ŞENLİĞİ
banner12

Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz ve Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın yanı sıra Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz ve AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’nun da katıldığı açılışların ilki, eski Osmanlı Bankası önünde gerçekleştirildi. Nasreddin Hoca Turizm Derneği’nin Fotoğraf Sergisi’ni gezen protokol tarafından, sergiyi açan sanatçılara birer plaket takdim edildi.  

Daha sonra Akşehir Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan sergiler ise şöyle:

*AKFAD (Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği) Fotoğraf Sergisi: “Hayatın İçinden“ konulu sergide 34 eser sergileniyor.

*Karikatürcüler Derneği Nasreddin Hoca Figürleri Sergisi: Nasreddin Hoca konulu uluslararası karikatür yarışmasında derece alan 22 eser sergileniyor.

*Ersan Perçem “Gelenekli Sanatlar Sergisi”: Sanatçının 25 eseri sergileniyor.

Eserleri sergilenen sanatçılara plaket verilmesinin ardından son olarak, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen fotoğraf sergilerinin açılışları yapıldı. Sergiler, 10 Temmuz Cumartesi akşamına kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık