banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ŞEHİT HÜSEYİN ALİCİ KABRİ BAŞINDA ANILDI

Çeltikli Şehit Piyade Er Hüseyin Alici, şehadetinin 7’nci yıldönümü münasebetiyle kabri başında anıldı. Şehit Alici ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’nin mermer üzerine bastırılan resimleri, Gökpınar Şehit Mezarlığı duvar taşının üst kısmına Çeltik Kaymakamlığı tarafından yaptırılan korkulukların üzerine asıldı.

ANMA-KUTLAMA 10.02.2021, 00:07 09.02.2021, 17:38 Haber Merkezi
851
ŞEHİT HÜSEYİN ALİCİ KABRİ BAŞINDA ANILDI
banner12

Piyade Er Hüseyin Alici; Türkiye-İran sınırında bulunan, Van’ın Saray İlçesi’ne bağlı Karahisar Köyü’ndeki karakola ait askeri aracın devrilmesi sonucu, 8 Şubat 2014 tarihinde şehit olmuştu. Alici için düzenlenen anma törenine; Çeltik Kaymakamı Yusuf Beran Vuran, İlçe Emniyet Amiri Olcay Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay Acar, Merkez Huriye Hatun Camii İmam Hatibi Sinan Topcu ve şehidin amcası Osman Alici katıldı. Şehitlikte Kur’an-ı kerim okunmasının ardından tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Mezarlığın duvar taşının üst kısmına korkuluk yapılması ve şehit mezarlarının yenileme çalışmaları hakkında bir açıklama yapan Kaymakam Vuran; “Vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimize vefa borcumuzu bir nebze de olsa yerine getirebilmek adına harekete geçerek şehitlerimizin isimlerinin unutulmaması ve vatandaşlarımızın rahatça okuyabilmesi için mezarlık duvarlarına şehitlerimizin resimlerini mermer üzerine bastırdık. Şanlı bayrağımızın ebediyen dalgalanması adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacak” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık