banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ŞAMİL, EN GÜZEL GÖZLÜ EŞEK SEÇİLDİ

Akşehir Nasreddin Hoca Şenliklerinin en çok ilgi uyandıran ve takip edilen etkinliklerinden olan Eşek Yarışları, Nasreddin Hoca Stadyumu’nda yapıldı. Kadın yarışmacı Tuğba Tekten, Eşeğe Ters Binme Yarışında birçok rakibinin önüne geçerek 3. oldu. 

ANMA-KUTLAMA 07.07.2022, 19:58 07.07.2022, 20:04 Haber Merkezi
1653
ŞAMİL, EN GÜZEL GÖZLÜ EŞEK SEÇİLDİ
banner12

Nasreddin Hoca ve Çömezleri Eşek Yarışı Kortej Yürüyüşü, saat 17:00’da Batı Cephesi Karargahı Müzesi önünden başladı. Nasreddin Hoca’nın eşeği üzerinde halkı selamladığı kortejin Nasreddin Hoca Stadyumu’na ulaşmasının ardından yerli ve yabancı halk dansları grupları, yarışlar öncesinde izleyicilere yine renkli bir şölen sundular.

Akşehir Avcılar ve Atıcılar Federe İhtisas Spor Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte; yarışmacılar önce grup elemelerinde ter dökerken, kazananlar sırasıyla Eşeğe Düz Binme ve Eşeğe Ters Binme Yarışlarında mücadele ettiler.

13 yarışmacının katıldığı Eşeğe Düz Binme Yarışında; Mevlüt Vanli birinci, İbrahim Vanli ikinci ve Mevlüt Taştan üçüncü oldu. 10 yarışmacının katıldığı Eşeğe Ters Binme Yarışında da Yavuz Demiröz birinci ve Orhan Arslan ikinci olurken, kadın yarışmacı Tuğba Tekten üçüncülüğü elde etti.

En Güzel Gözlü Eşek Yarışması’nda ise Nasreddin Hoca, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve KYK Yurt Müdürü Bünyamin Efe’den oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, İbrahim Vanli’nin Şamil adlı eşeği birinci oldu.

Yarışlarda ve yarışmada birinci olanlara 350, yarışların ikincilerine 250 ve üçüncülerine de 200’er Lira olmak üzere para ödülü verildi.

Programa; Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Belediye Başkanı Salih Akkaya, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık