banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

PERFORMANS SERGİSİ GÜLMECE PARKINDA

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Gülmece Parkında atölye çalışmaları yapan Gülmece Sanat Atölyesi üyelerinin yapmış olduğu 6 günlük performanslarının sergi açılışı yapıldı.

ANMA-KUTLAMA 10.07.2022, 17:10 10.07.2022, 17:17 Haber Merkezi
290
PERFORMANS SERGİSİ GÜLMECE PARKINDA
banner12

Akşehir Gülmece Parkı’nda yapılan performans sergisine; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkan Vekili Muammer Sağlam, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Akkaya, Gülmece Sanat Atölyesi üyelerine şenliğe katkılarından dolayı bir plaket sundu. Plaket sunumunun ardından heyet sergi alanını gezerek eserleri inceledi. Platformun üyelerinin 6 gün boyunca açık havada yaptıkları Ahşap oyma, bakır işleme, kaligrafi, ahşap boyama amigurumi, kitre bebek, deri çanta ve ayakkabı yapımı ile kabak oyma sanatı çalışmalarından oluşan ürünler, yerli ve yabancı turistler tarafından da büyük ilgi gördü.

Platform üyelerine yaptıkları çalışmalar ve şenliğe katkılarından dolayı teşekkür eden Başkan Akkaya, her yıl yaptıkları çalışmalarla Akşehir’e birçok sanatsal ürünler kazandırdıklarını ve atölye çalışmalarıyla Akşehirli çocuklar ile bu sanatlara ilgi duyanlara katkı sağladıklarını söyledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık