banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

PERFORMANS SERGİSİ AÇILDI

62’nci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Gülmece Parkı’nda oluşturulan Gülmece Sanat Atölyesi’nde Şenlik boyunca yapılan atölye çalışmaları ve etkinliklere ilişkin eserlerden oluşan performans sergisi, protokol üyeleri tarafından açıldı.

ANMA-KUTLAMA 10.07.2021, 15:46 10.07.2021, 16:27 Haber Merkezi
417
PERFORMANS SERGİSİ AÇILDI
banner12

Serginin açılışına; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz ile AK Parti İlçe Başkan Vekili Mustafa Soylu katıldı. Sergi açılışında; Kültür Bakanlığı, Afyonkarahisar Belediyesi, Akşehir Gençlik Merkezi ve diğer grupların temsilcilerine, Şenliğe yaptıkları katkılardan dolayı birer plaket takdim edildi.

Gülmece Sanat Atölyesi’nde faaliyet gösteren sanatçıların Şenlik boyunca açık havada yaptıkları resim, ebru, cam, telkari, tel kırma, ahşap oyma, boynuz tarak, yemeni, kaligrafi, bıçak vb. ile çocuklar için düzenlenen seramik ve resim atölyelerinin çalışmalarından oluşan ürün ve eserler büyük ilgi gördü.

Protokol üyeleri ile birlikte sergiyi gezerek eserleri inceleyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; çalışmalarıyla Akşehir’e sanatsal ürünler kazandıran atölye üyelerine teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık