banner8

banner9

banner28

banner10

ÖĞRETMENLER GÜNÜ AKM'DE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen coşkulu program ve yoğun katılımla kutlandı. Program öncesinde Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

ANMA-KUTLAMA 25.11.2021, 00:11 25.11.2021, 10:26 Haber Merkezi
1110
ÖĞRETMENLER GÜNÜ AKM'DE KUTLANDI
banner12

Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü programına; Kaymakam İsmail Küreci, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamid Durgut, Siyasi Parti İlçe Başkanları, bazı kamu kurum müdür ve amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in mesajı okundu.İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Öğretmenlerimizin toplumdaki yeri ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasındaki sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli ve aramızdan ayrılan öğretmenleri saygıyla anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüce bilincini uyandırmak amacıyla, Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verildiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Başöğretmen Atatürk’ün aydınlattığı bu yolda binlerce öğretmen yürümekte ve bu meşaleyi elden ele, gönülden gönüle yeni nesillere taşımaktadırlar. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli olan öğretmenlerimize sağlık, görevine yeni başlayan öğretmenlerimize de başarı dileklerimi sunuyorum. Kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından okul tarafından hazırlanan "24 Kasım için 24 tanımla öğretmen" adlı video gösterimi ve "Öğretmen" isimli oratoryo gerçekleştirildi. Emekli olan öğretmenler adına Nuran Özyerden'in konuşması sonrasında; emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci tarafından takdim edildi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden İsmet İnönü MTAL öğretmeni Adnan Kayaalp’in plaketini; eşi Yıldız Kayaalp, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu'dan aldı.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına konuşmayı  Elif Yıldırım yaparken adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni de gerçekleştirildi. Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen Kompozisyon Yazma Yarışması ve Masa Tenisi Turnuvası'nda dereceye giren öğretmenlere de ödülleri, törene katılan protokol tarafından verildi.

Programın ardından; şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler için İplikçi Camii’nde hatim duası ve Mevlidi Şerif okutuldu. Akşehirli Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk mezarı başında anıldı ve şehit öğretmen Emel Türkoğlu’nun ailesi ziyaret edildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık