banner8

banner9

banner28

banner10

NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Nasreddin Hoca Anma Günleri, Hasan Paşa İmaret Camii’nde gerçekleştirilen “Sabahın Seherinde Nasreddin Hoca’dan Esintiler” etkinliği ile başladı.

ANMA-KUTLAMA 25.10.2021, 00:10 24.10.2021, 18:12 Haber Merkezi
526
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI
banner12

Sabah namazı öncesinde Nasreddin Hoca’nın dini kişiliği ve ulema olmasına ilişkin bilgi paylaşımında bulunan İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci; Nasreddin Hoca’yı çocuklara tanıtırken, sadece fıkralarını değil ilim insanı olduğunu da aktarmak gerektiğini söyledi.

Sabah namazının kılınmasının ardından cemaat, Nasreddin Hoca Türbesi’ne geçerek toplu halde dua etti. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Salih Akkaya; anma günleri kapsamında düzenlenen fıkra canlandırma yarışmasının finalinin online olarak Akşehir’de yapılacağını, ödül töreninin ise Kasım ayı başında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla yine Akşehir’de gerçekleştirileceğini söyledi.

Programa katılan Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Adli Yargı Komisyon ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, belediye birim müdürleri, Meclis üyeleri, vatandaşlar ve öğrencilere, Türbe ziyareti sonrasında Nasreddin Hoca Meydanı’ndaki konakta bulunan Akşehir Belediyesi Çorba Çeşmesi’nde çorba ikramında bulunuldu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
6
parçalı az bulutlu