banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“KÜÇÜK HANIMLAR, KÜÇÜK BEYLER”

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümü. Atatürk’ün, 1924 yılından itibaren bayram olarak kutlanmasını istediği 23 Nisan’ı çocuklara armağan ettiği 23 Nisan 1929 tarihinin de 92’nci yılı. Türk ve dünya çocuklarına kutlu olsun.

ANMA-KUTLAMA 23.04.2021, 00:13 23.04.2021, 09:09 Haber Merkezi
643
“KÜÇÜK HANIMLAR, KÜÇÜK BEYLER”
banner12

Atatürk’e göre; toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin devamlı şekilde sağlanması ve korunması ancak ve ancak tam ve kesin manasıyla ulusal egemenliğin kurulmuş olmasına bağlıdır. Bundan dolayı hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası ulusal egemenliktir. Milletimizin iradesi; 23 Nisan 1920 tarihinden bu yana, ulusal egemenliğimizin en büyük göstergesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmektedir.

Atatürk, çocuklara bakışını şu sözlerle ifade etmiştir:

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” 

Pervasız Gazetesi olarak; ulusal egemenliğimizi ve Atamızın çocuklara armağan ettiği Çocuk Bayramını kutluyor, çocuklara ve gençlere bayram armağan eden bu büyük liderin nezdinde, ulusal egemenliğimizi kazanmamız ve korumamız yolunda canını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

O’nun fikirlerini ve yaptıklarını önemsiz göstermeye çalıştıkları gerçek dışı iddialarını "Düşünce", bu iddiaları dile getirmeyi de "Düşünce Özgürlüğü" zannedenlere inat; kurduğu Cumhuriyet, milletin meclisi başta olmak üzere tüm kurumlarıyla yaşamaya ve yaşatılmaya devam edecektir.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu