banner8

banner9

banner28

banner10

KANLI GÖMLEK POLİS MÜZESİNDE

Geçtiğimiz hafta Ankara’da açılan Türkiye’nin ilk Polis Müzesi’nin emniyet şehitlerine ait özel eşyaların sergilendiği bölümünde, Akşehirli şehit polis memuru Battal Yıldız’ın kanlı gömleği ve saati de yer alıyor.

ANMA-KUTLAMA 14.04.2021, 00:13 13.04.2021, 16:56 Haber Merkezi
3425
KANLI GÖMLEK POLİS MÜZESİNDE
banner12

Serginin açılışına katılan, şehit polis Battal Yıldız’ın eşi Emine Yıldız; duygularını sosyal medya hesabından şu cümlelerle paylaştı:

“Bir dizi izlemiştim; dizide asker vuruluyor, komutanı kanaması dursun diye yarasının üzerine bir taş bastırıyor. Üs bölgesine gelene kadar asker şehit oluyor. Bir paşa gelip, komutanının şehidimizin yarasına bastırdığı taşı eline alarak ‘bu nedir’ diye soruyor. Komutan ‘o VATANDIR komutanım’ diye cevap veriyor. Bu gömlek de benim VATANIM.

Ben gömleği mahkemeden iki yıl sonra aldım, kimseyi dokundurmadım ve Allah şahit üzerinde ter kokusu bile duruyordu onca vakte rağmen. Şimdi Polis Müzesi’nde sergileniyor. Devletin arşivlerine eklendi. Ben ölsem de evlatları ölse de o VATAN (ŞEHİT BATTAL YILDIZ’IN KANLI GÖMLEĞİ) yaşayacak. Vatan sağ olduğu sürece bu gömlekte onun adı yaşayacak. Bundan daha değerli bir şey yok benim için.”

Polis Memuru Battal Yıldız; 16 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul E-5 İçmeler Mahallesi İstasyon Köprüsü üzerinde, hırsızlık şüphesi ile yaşanan kovalamaca sırasında göğsünden vurularak yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
15
açık