banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KADIN CİNAYETLERİNE DEĞİNDİ, ÖZGECAN ASLAN’I ANDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere bulunduğu Konya’da, Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenen “Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü” Programı’na katıldı.

ANMA-KUTLAMA 15.02.2021, 00:07 14.02.2021, 18:24 Haber Merkezi
416
KADIN CİNAYETLERİNE DEĞİNDİ, ÖZGECAN ASLAN’I ANDI
banner12

Dünyadaki ve Türkiye’deki tüm kadınların ve kız çocuklarının gününü tebrik eden Bakan Selçuk; “Dünyamızı değiştiren, ülkemizi güzelleştiren ve yön veren tüm kahraman kadınlarımızı minnetle yad ediyorum. Özgecan Aslan’ın vefatının 6’ncı yıldönümü. 19 yaşında hayatının baharında hunharca katledilen Özgecan’ı da anıyoruz. İstiyoruz ki kadın cinayetlerini, kadına karşı şiddeti konuşmayalım, kadınlarımızın bilimde, sanatta, eğitimde, sporda nerelere geldiğinden konuşalım. Kadına karşı ayrımcılığın, kılık kıyafet üzerinden olsun her türlü psikolojik, fiziksel şiddetin olmadığı bir dünyada; bilimin, sanatın, sporun, eğitimin üzerinden kadınlarımızın, kız çocuklarımızın başarılarını konuşabildiğimiz bir dünyayı, bir ülkeyi konuşmak için buradayız. İnanıyoruz ki gelişen, büyüyen Türkiye'nin geleceğe ekilen tohumları, kız çocuklarımız. Geleceğin mühendis kızları, yazılımcıları, avukatları sizler olacaksınız” şeklinde konuştu.

Konya ziyareti kapsamında yağ ve otomotiv fabrikalarını ziyaret eden Bakan Selçuk, daha sonra Selçuklu Otizimli Bireyler Eğitim Vakfı’na (SOBE) geçti. Merkezi gezerek, eğitim ve aktivite sınıflarında incelemelerde bulunan Selçuk, bilim kamplarına katılan öğrencilerle de sohbet etti.

Bakan Selçuk; Konya Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve AK Parti Konya İl Başkanlığı’nı da ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur