banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

İSMİ, EMEK VERDİĞİ KUR’AN KURSUNDA YAŞATILACAK

2020 yılında Akşehir Gökdağ Camii İmam Hatibi olarak görev yapmakta iken Covid-19 hastalığı sebebiyle vefat eden Ebubekir Sami Çınar’ın ismi, Gökdağ Camii altında bulunan ve yapımında emeği geçen Kur’an Kursu’na verildi.

ANMA-KUTLAMA 04.04.2022, 00:13 03.04.2022, 17:11 Haber Merkezi
1038
İSMİ, EMEK VERDİĞİ KUR’AN KURSUNDA YAŞATILACAK
banner12

Cuma Namazından önce Gökdağ Camii’nde okunan hatimlerin duasının yapılmasıyla başlayan programa; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Ramazan Ateş, Ebubekir Sami Çınar Hocanın ailesi, vaizler, imam hatipler, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Kur’an Kursunda devam eden programda, 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencisi Miraç Atik’in okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Müjdeci; vefat eden Ebubekir Sami Çınar Hocanın geride kendisini seven birçok insan bıraktığını, Akşehir’e yaptığı hizmetlerden dolayı da yapımında emeği bulunan Kur’an Kursunda isminin yaşatılmasını arzu ettiklerini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen merhum Çınar’ın ağabeyi Mehmet Çınar, kardeşinin isminin Kur’an Kursunda yaşatılmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek İlçe Müftülüğüne teşekkür etti.

Açılış programı; öğrencilerin söylediği ilahiler sonrasında İlçe Müftüsü Müjdeci’nin yaptığı duanın ardından kurdele kesilerek açılan kursun ziyaret edilmesi ve ikramlarla sona erdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık