banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

GAZİLERİMİZE MİNNETLE!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Mustafa Kemal’e “Müşirlik” rütbesi ve “Gazilik” unvanını verdiği tarih olan 19 Eylül, vatan uğruna canını hiçe sayan gazilerimizi minnetle andığımız Gaziler Günü olarak kutlanıyor.

ANMA-KUTLAMA 19.09.2021, 00:05 17.09.2021, 17:34 Haber Merkezi
219
GAZİLERİMİZE MİNNETLE!
banner12

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Meclis tarafından kendisine “Müşirlik” rütbesi ve “Gazilik” unvanı verilmesi üzerine yaptığı konuşmada; “Kazanılan bu başarı, Yüksek Heyetinizin iradesiyle kuvvet bulan ordumuzun iradesi sayesinde, düşman ordusunun iradesinin kırılması suretiyle belirmiştir. Bu sebeple ödüllendirişinizin gerçek muhatabı yine ordumuzdur” ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa Kemal, yine aynı nedenle Türk ordusuna hitaben yayımladığı bildiride ise şöyle diyordu:

“Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdirine dalalet eden bu unvan ve rütbeyi, ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.”

Vatan ve bayrak sevgisiyle bu topraklar için canını vermiş aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sonsuz şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
24
parçalı az bulutlu