banner8

banner9

banner10

EN BÜYÜK BAYRAMA KISITLI KUTLAMA

Akşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

ANMA-KUTLAMA 30.10.2020, 00:15 30.10.2020, 08:26 Haber Merkezi
582
EN BÜYÜK BAYRAMA KISITLI KUTLAMA
banner12

Kutlama Programına; Akşehir Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı Salih Akkaya, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Akşehir Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan’ın Akşehir Protokolü ve Belediye Meclis üyeleri ile Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütleri yöneticilerinin tebriklerini kabul etmesinin ardından Akşehir Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, halkın bayramını kutladılar. Tebriklerin kabulü sırasında, kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerinden bir bölümünün törende yer almadıkları gözlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Akşehir Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan; “97 yıl önce memleketinin her bir yanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde halkımızın destansı gayret ve fedakarlığı sayesinde başarıyla sonuçlanan kurtuluş mücadelesi, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için giriştiği Milli Mücadele neticesinde filizlenen, halkımızın üstün iradesi olan Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizi de kaynaştırmıştır. Dünya ile entegre olarak geniş ilişkiler ağı kuran ülkemiz bu yeni kabiliyet sayesinde sadece bölgesel misyon ve sorumluluklarını yerine getiren bir ülke değil aynı zamanda insanlığın ortak sorunlarının çözüldüğü, elini taşın altına koyan bir devlet olarak takdirle anılmıştır. Binlerce yıllık devlet geleneğine ve büyük devlet olmanın tecrübe, hafıza ve refleks mirasına sahip milletimiz gelişen ekonomisi kültürel değerleri ve demokrasisiyle uluslararası düzende de hak ettiği yeri almıştır. Değerli Akşehirliler; şüphesiz ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen karanlık mihraklar karşısında Cumhuriyetimizin kazandığı değer ve inançla her zaman dimdik durduk ve bundan sonra da durmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Beren Çörtürk’ün ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ isimli şiiri ve Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Seyhan Fırat Akın’ın ‘Akdeniz’e Doğru’ isimli şiiri okuması ile program sona erdi.

Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bayraklarla donatılmış ve süslenmiş zabıta aracıyla şehir merkezindeki cadde ve sokaklarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel müzik ve marş yayını yaparak vatandaşların Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldular.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
6
açık