banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

DİYARBAKIR’DA FIRAT’IN ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Hevsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde kütüphane açıldı.

ANMA-KUTLAMA 25.02.2021, 00:09 24.02.2021, 17:21 Haber Merkezi
940
DİYARBAKIR’DA FIRAT’IN ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI
banner12

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı Gençlik Kolları üyesi gençlerin katkıları, Diyarbakır Valiliği ve Sur Kaymakamlığı’nın desteğiyle yapılan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kütüphanesinin açılışında konuşan Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde PKK terör örgütü tarafından öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin verildiği kütüphanenin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti. Kaymakam Çiftçi; “Terör örgütü maalesef gerek bölgemizde ve gerekse de ülkemizde 40 yıla aşkın süredir hep can aldı. Bugüne kadar 6 bin 21 sivil ve 40 binin üzerinde insan kaybımız oldu. Fırat Yılmaz Çakıroğlu da bu kardeşlerimizden birisi ve eğitim şehidimizdir. Gençliğinin baharında üniversitede okurken, bu ülke için güzel şeyler düşünürken maalesef hem onun hayallerini hem de ailesinin değerini aldı PKK terör örgütü. Ama bugün ismi bu kütüphane ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bu güzel okulumuzda yaşayacak ve burada okuyan herkes de bu öğrencimizin vatan sevgisini, vatanda aşkını ve millet şuurunu örnek alarak yetişecek. Kürt'üyle, Türk'üyle, Laz'ıyla ve Çerkez'iyle bütün unsurlarıyla bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü bütün dünyaya haykırmış olacaklar. Kütüphanenin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp de yaptığı konuşmada; “Yüzlerce ve binlerce insanımızı biz terör belasına kurban verdik. Bugün Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına açılmış olan bu kütüphanede nice Fırat'lar yetişecek ve yeni Fıratlar yetiştirecek. Bu vatana ve bu millete hizmet uğruna fedakarlıklar yapacaklar. Bizler hiç kimseyi ayırmadan bütün gençlerimize elimizi uzatmaya çalışıyoruz ve bundan sonra da uzatmaya devam edeceğiz. Artık kaybedecek bir tek gencimiz yoktur. Ne terör belasına, ne uyuşturucuya ne de organize suç örgütlerine kaptıracak bir tek evladımız yoktur” dedi. (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur