banner8

banner9

banner28

banner10

BİR USTANIN OĞLU, BİR USTANIN KIZI

Büyük Usta Nejat Uygur’un, adını Nasreddin koymayı düşündüğü oğlu Behzat Uygur’un Temsili Nasreddin Hoca olma görevini üstlendiği bu yılki Şenlikte, önceki yılların bir başka Temsili Hocası Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin tiyatroseverlerle buluştu.

ANMA-KUTLAMA 09.07.2021, 00:15 08.07.2021, 17:29 Haber Merkezi
1683
BİR USTANIN OĞLU, BİR USTANIN KIZI
banner12

62’nci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında, Nasreddin Hoca Vakfı’nın katkılarıyla İstanbul Temaşa Tiyatrosu tarafından Akşehir Açık Hava Tiyatrosu’nda sergilenen “Seni Unutmak İstemedim Ki” isimli oyun, Akşehirliler tarafından büyük ilgi gördü.

Erkan Gündüz’ün yazdığı, İrfan Kangı’nın yönettiği, aile komedisi türündeki oyunda; karı koca arasında, geçmişte ve günümüzde yaşanan olaylar mizahi bir dille ele alındı. Daha önceki yıllarda Temsili Nasreddin Hoca’lık görevini üstlenen ve bu yılın Mart ayında kaybettiğimiz usta sanatçı Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin ile Kayra Şenocak, Dost Elver ve Ferdi Akarnur gibi ünlü tiyatro sanatçılarının mükemmel performansı, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Oyun bitiminde tiyatro sanatçılarına teşekkür eden ve usta sanatçı Rasim Öztekin’in kızını da Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; tiyatro grubu adına usta sanatçı Ferdi Akarnur’a bir plaket takdim etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
16
parçalı az bulutlu