banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında tiyatro oyunlarını sahnelemek üzere Akşehir’de bulunan ünlü tiyatro sanatçıları, akşam sahne alacakları oyun öncesinde Akşehir’de kısa bir şehir turu yaparak tarihi ve kültürel alanları gezdiler.

ANMA-KUTLAMA 12.07.2021, 00:09 Haber Merkezi
2770
AKŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR
banner12

Gezi programı kapsamında Akşehir’in tarihi evlerinin yer aldığı sokakları, restorasyonu tamamlanan Tarihi Kiliseyi ve Yukarı Hamamı gezen sanatçılar, Akşehir’in tarihi dokusuna ve değerlerine hayran kaldıklarını belirttiler. Nevra Serezli, Melek Baykal, Suna Keskin, Nedim Saban gibi tiyatronun duayen isimleri; kilisenin akustiğinin oldukça iyi olduğuna dikkat çekerek birçok tiyatro eserinin bu alanda sahnelenebileceğinin altını çizdiler. Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi ile Ferruh Şah Mescidini de ziyaret eden sanatçılar, bu mekanlar hakkında da bilgi aldılar.

Akşehir’e ilk kez geldiğini belirten duayen oyuncu Nevra Serezli; “Akşehir’e gerçekten bayıldım. Böyle güzel ve tarihi alanları görmek, buralarda gezmek beni çok mutlu etti. Rahmetli eşim Metin sağ iken Akşehir’e gelmiş olsaydık, bu güzel yerleri ve mekanları gezmeden Akşehir’den asla ayrılmazdık. Bu güzel yerlerin tarihe ve turizme kazandırılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu