banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR’DE ZAFER KUTLAMALARI 

Akşehir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı. Akşehir Şehitliği’nde edilen duada Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin zikredilmemesi üzerine, duaya katılan vatandaşlardan Adnan Erdem, tepkisini dile getirdi. 

ANMA-KUTLAMA 30.08.2020, 14:22 31.08.2020, 08:35 Haber Merkezi
1213
AKŞEHİR’DE ZAFER KUTLAMALARI 
banner12

Çelenk sunma törenine; Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz, Garnizon Komutanı Bakım Kıdemli Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kaymakam Kurnaz’ın, halkın ve protokolün bayramını kutlamasının ardından Akşehir Şehitliği’ne geçildi. Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akşehir Şubeleri de Atatürk Anıtına çelenk sundular. Kısa bir basın açıklaması yapan CHP Akşehir İlçe Başkanı Ali İlker Gencer; “30 Ağustos; tarihimizdeki bütün zaferleri özgürce kutlamamızı sağlayan zaferdir, unutturulamaz” dedi.

Akşehir Şehitliği’ndeki Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi. Edilen duada; Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının zikredilmemesi üzerine Adnan Erden, duayı okuyan Akşehir Müftülüğü personeline tepki gösterdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu