banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Cumhuriyet’in ilanının 98. Yıldönümünde, Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi oldukça anlamlı bir etkinliğe imza attı.

ANMA-KUTLAMA 30.10.2021, 00:10 29.10.2021, 17:15 Haber Merkezi
1166
AKŞEHİR’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ
banner12

Akşehir Şehitliği’nde başlayan etkinlikte, aziz şehitlerimiz dualarla anıldı. Şehitlik’ten Cumhuriyet Meydanı’na kadar öğrenci ve öğretmenler bayraklar eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Cumhuriyet Meydanı’nda İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe’nin okunması, günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapılması ve Türk Bayrakları eşliğinde gerçekleşen coşkulu kutlama ile program sona erdi. Yapılan etkinlik Akşehir sokaklarında büyük yankı uyandırırken, Akşehir halkı tarafından da büyük takdir topladı.

Okul Müdürü Cevat Bozgöz, kutlama ve yürüyüşe ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Okulumuz Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenleri olarak ilçemizde anlamlı bir etkinliğe imza atmak, halkımıza cumhuriyeti ve onun değerlerini hatırlatmak istedik. Bu vatan toprakları; şanlı ecdadımızın, aziz şehitlerimizin kanları ile sulanmış, dünyanın en kıymetli topraklarıdır. Bizler eğitim ordusu olarak bu toprakların ve cumhuriyetin en önemli emanetçileriyiz.”

Bozgöz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle andıklarını sözlerine ekledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık