banner8

banner9

banner10

AKŞEHİR ONUR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Milli Mücadelemizde Batı Cephesi Karargahı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen şehrimizde; hazırlıkların sona erdiği ve Taarruz öncesi harekatın başladığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen Akşehir Onur Günü, bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

ANMA-KUTLAMA 22.08.2020, 00:09 21.08.2020, 17:56 Haber Merkezi
1437
AKŞEHİR ONUR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
banner12

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10:00’da başlayacak olan Resmi Törende; Atamıza çelenk sunularak Saygı Duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşımız okunacak, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Şiirlerin okunması ve Mehteran gösterisini, Akşehir Belediyesi Mehter Ekibi eşliğinde Akşehir Üstünden Afyon’a Temsili Yürüyüşü izleyecek. Batı Cephesi Karargahı Müzesi ziyaretiyle birlikte Sergi Açılışı da gerçekleştirilecek.   

Büyük Taarruz Bisiklet Turu ve Atlı Okçuluk Gösterileri

Onur Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin düzenlemiş olduğu Büyük Taarruz Bisiklet Turu’nun Akşehir ayağı saat 17:00’da Garnizon Komutanlığı önünden başlayacak. 24 Ağustos Bulvarı, Batı Cephesi Karargahı Müzesi ve Cevdet Köksal Caddesi güzergahını izleyecek olan etap, Akşehir Şehitliği’nde son bulacak.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu iş birliğinde yapılacak olan Atlı Okçuluk Gösterileri ise saat 18:00’da Nasreddin Hoca Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
kapalı