banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

AKADEMİK’TEN 12 MART ETKİNLİĞİ

Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü (AKADEMİK) tarafından 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle KİTAPFON’a bir yürüyüş düzenlendi.

ANMA-KUTLAMA 15.03.2022, 00:10 14.03.2022, 18:13 Haber Merkezi
782
AKADEMİK’TEN 12 MART ETKİNLİĞİ
banner12

Kar kalınlığının yer yer 1 metreyi geçtiği yürüyüşle KİTAPFON’a ulaşan katılımcılar, İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u minnetle andılar. Etkinliğe katılan, Selçuk Üniversitesi Kadir Yallagöz Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Dr. Selma İnfal Kesim, yaptığı açıklamada; “Türk Milleti birçok zorluklar içerisinden geçerek bu günlere ulaşmıştır. Ecdadımızın bizlere bıraktığı birçok değerli miras vardır ki bunların en önemlisi; milli mücadelemizi en iyi anlatan, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Milli Marşıdır. Her ne kadar parkur zorlayıcı olsa da ruhumuzda ecdadı anmak ve anlamak olunca, sonrasında huzuru yaşadık. AKADEMİK Kulübümüze ve öğrencilerime teşekkür ederim” dedi.

Kulüp Başkanı Bayram Çini de hayvanları beslemenin yanı sıra insanları da zihnen beslemek için KİTAPFON’a 50 kadar kitap götürdüklerini belirterek; “Hayvanlara, coğrafyaya, toprağa suya, birbirine savaş açan insan. Birbirini yiyen aklını iyilikler için kullananların sayısını artırmak içinde buradaydık” değerlendirmesinde bulundu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu