banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ADEM KURT BU YIL DA ZİRVEYLE ANILDI

Akşehir başta olmak üzere Sultandağı ve Çay’da aktif dağcılık ve rehberlik yapan efsane dağcı Adem Kurt; Çay Kaymakamlığı, Çay Belediyesi, Çay Ticaret Odası, Deresenek Muhtarlığı ve AKADEMİK Kulübü tarafından 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde organize edilen Gelincikana Zirvesi ile anıldı.  

ANMA-KUTLAMA 24.09.2021, 00:10 23.09.2021, 17:48 Haber Merkezi
774
ADEM KURT BU YIL DA ZİRVEYLE ANILDI
banner12

Zirveye, Türkiye’nin çeşitli illerinden onlarca kulüp ve yaklaşık 120 sporcu katıldı. Kamp alanında kalan sporculara; Deresenek Muhtarlığı tarafından pilav, Çay Kaymakamlığı tarafından da tatlı ikramında bulunuldu.

AKADEMİK yetkilileri de Akşehir Belediyesi tarafından gönderilen ve Nasreddin Hoca fıkralarının derlendiği kitap ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yollanan Baf bandanaları sporculara dağıtırken, kamp alanını ziyaret eden Çay Kaymakamı Mehmet Durgut, Belediye Başkanı Hüseyin Atlı ve Ticaret Odası Başkanı Salih Kaygısız’a da kitap ve bandana hediye ettiler.

Adem Kurt’un, Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü’nün kurulmasında ön ayak olduğunu belirten AKADEMİK Kulübü Başkanı Bayram Çini; bir doğa aşığı olan Adem Kurt’un, geride bıraktığı güzellikleri, öğretileri ve hayat felsefesi ile doğada yaşamaya devam ettiğini söyledi.

“Sultandağlarındaki hayvan ve bitki varlığında görülen değişikliklerin fotoğraflarını çekerek insanlarla paylaşması, en bilinen özelliğiydi” diyen Bayram Çini; “Adem Amcanın 2013 yılında bana verdiği bayrağı, ülkemin her bir zirvesine gururla taşıdım. Kendi adıyla yapılan bu etkinliğimizde de zirvede açmak, ayrı bir onur oldu” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu