banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

18 MART KUTLAMA PROGRAMI

18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitler Günü Anma Programı, saat 10:00’da Akşehir Şehitliği’nde yapılacak olan Çelenk Sunma Töreni ile başlayacak. Şehirde bulunan resmi daireler, özel kuruluşlar, müesseseler ve askeri birlikler, Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılacak.

ANMA-KUTLAMA 18.03.2021, 00:14 17.03.2021, 17:42 Haber Merkezi
1423
18 MART KUTLAMA PROGRAMI
banner12

İlçe protokolü ile tüm kamu kurum ve kuruluşları üst düzey yöneticilerinin hazır bulunacağı Çelenk Sunma Töreninde; Akşehir Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Akşehir belediye Başkanlığı’na ait çelenkler, Şehitlikte bulunan Atatürk Anıtı’na sunulacak. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı Duruşu ile birlikte Tören Mangası tarafından saygı atışı yapılmasını takiben, İstiklal Marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekilecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Garnizon Komutanlığı’nda görevli bir subay tarafından yapılacak. Kaymakam Kurnaz’ın Şehitlik Defteri’ni imzalamasının ardından şehit kabirleri ziyaret edilecek, şehitler için dua ve Kur’an-ı Kerim okunacak.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan program çerçevesinde, Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Anma Töreni ise saat 11:00’da başlayacak ve Şehitler Günü kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
parçalı az bulutlu