banner178

Sevgili dostlar; 31 Aralık Çarşamba gününü, 1 Ocak Perşembe gününe bağlayan gece yılbaşı gecesidir.    

               Bu geceyi kutlayacak ve kutlamayacak olanlar, ikiye ayrılmış durum da….Onlar da kendi aralarında iki sınıf olmuş. Kutlayacak olanlar nerede, nasıl kutlayayım telaşın da, kutlamayacak olanlar ise, acaba kendini bilmez bir İlahiyatçı çıkar da, kutlanmasında bir sakınca yoktur vizesini, alabilme ve duyabilme hevesi içerisin de… Bu gecenin anlayamadığım tek yönü ise, 31 Aralık gününün bir yılı daha geride bırakıp,  ölüme bir adım daha yaklaştığımızın işareti olmasına rağmen, Ahiret için hazırlanmak yerine, kahkahalar atarak yeni yıla giriyor olmamızdır…  Ne kadar  ilginç değil mi?

   

      Eveeeet!  yılbaşı geldi çattı…. Zaman kalmadı artık..Günler öncesi NOEL GECESİ için hazırlıklarını bitirmiş olanlar var. AMA  kutlayacak olup ta, hazırlık yapamamış olanlar da var ya, ha! İşte onlara  sesleniyorum… Haydi ne duruyorsunuz,  zaman daraldı. Yeni yıl  için hazırlık yapma zamanı geldi… Sabaha kadar eğleneceksiniz ya,  hazırlıklarınızı ona göre yapın…. Nasıl olsa 1 ocak tarihi de tatil ohhhh! Ne güzel, yatacaksınız  gün boyu… 

      Sende kutla bu geceyi aman! İhmal etme sakın… BUGÜN HRİSTİYANLARIN GÜNÜ  unutma sakın….Bugün Yılbaşı gecesi… Bir kibar ismi de namı değer   NOEL GECESİ…  Vay vay vay! İsmin ağırlığına bak, noel gecesi.. Noel ne demek biliyormusun? Hıristiyanlıkta Noel, belli bir tarihin yıldönümü olmaktan daha çok, insanlara bir “ışık” getiren “Tanrı’nın Oğlu”nun, yeryüzünde Tanrı’nın cisimleşmiş bir şekli olarak görünmesidir. Noel ile ilgili ve onun devamı olarak kutlanan diğer bir Hıristiyan bayramı Epifani’dir…

         Ooooo!  Neyse canım, neyse neee… Kutlayanlar ne kutladığını bilmiyor mu sanıyorsun……

         Nerde kalmıştık haa! Hatırladım yılbaşı gecesi yapılacakları yazıyordum….İçkilerin en pahalısını alın, hindi eti iyi kızarsın, meyvelerin en güzeli donatılsın masaya. En güzel giyeceklerinizi giyin bu gece, nasıl olsa şeytan da işin içinde olacak bugün…. Şeytanı bol olana, melekler yaklaşmaz  demeyin sakın…. Meleğe ihtiyaç yok, bugünü kutlayacak olan kimsenin. Kısacası gün bugün, senin günün… Sabahlara kadar dans et, hopla zıpla……  Hayat senin hayatın, kim karışır ki sana ………

        Aaaa! Ben aslında içten gelerek kutlamıyorum, eşe dosta uyum sağlamak için kutluyorum da  ne demek,  yiyiniz, içiniz israf da ediniz, ÇÜNKÜ NOEL GECESİ BUGÜN…. Müslüman olmayanların icat ettiği bir gün bugün …. Haydi oradan!  ne alakası var  ki? Ben de Müslümanım, ama yılbaşı gecesini de kutlarım, diyenlerin, en doğrusu da, Günahı ve sevabı bilmeyenlerin günü bugün…..

      Bu geceye karışanlar yobazdır. Medeniyetten uzak, gün görmemiş insanlardır zaten. Onlar mı götürecek seni Cennete, Cehenneme….. Amaaan boşver… Sen doğru olanı bilirsin her zaman… YA ASLINDA  Ebu leheb’ te hep ben bilirim derdi. AMaaaAN  Öfffff  be ya, neşemizi kaçırma  şimdi, bunları düşünmenin hiç ama hiç zamanı değil ki….

            Şimdi gelelim işin özüne ve Elhamdülillah Müslümanım diyenlerin safına……

  CENAB-I HAK Kuran-ı Kerim de « De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz.  Sizin dininiz size, benim dinim bana. »

      Bu Ayetleri bilen kardeşim Yılbaşı gecesini kutlayacağını aklımdan bile geçirmiyorum..Müslümanım ben, başka dine mensup olanlara benzemeyeceğim  diyenler olacağı gibi, bugün her zaman dan fazla ibadet edeceğim diyenler de olacaktır diye ümit ediyorum..

     Ne dersiniz, Müslüman olarak Bizde kutlayalım mı?  yeni yılın gelişini…  Ama nasıl biliyor musunuz? Durun canım hemen kızmayın bakın neler yapacağız bu gece…..

      Normal bir gece gibi her zaman yapmamız gereken olan, Yatsı  Namazımızı kılalım, zikir edelim, kuran_ı kerim okuyalım….  Bu gecenin diğer gecelerden farklı olmadığını bilmemiz ve ona göre hareket ederek, bu geceye kıymet vermediğimizi göstermemiz gerekir..…Haydi diyorlar ki Hz. İsa (a.s) bu gece doğmuş,  o zaman Peygamber bizim Peygamberimiz…. Bilenler birer Yasin-İ Şerif, bilmeyenler ise, bir Fatiha, üç İhlas okuyarak,  canımızdan çok sevdiğimiz Peygamberimize(s.a.v), Hz İsa (a.s) ve tüm peygamberlerimizin ruhlarına hediye olarak gönderelim.

       Müslüman’ım… Müslüman gibi kutlayacağım bu normal geceyi diyenlerin, şimdiden CENAB-I HAK yar ve yardımcısı olsun İNŞAALLAH…  Yeni yılımız, İslam yılımız olsun…. Haydi o zaman, hediyemizi  şimdiden  gönderelim   Tüm peygamberlere ve geçmişlerimizin ruhu için  El Fatiha.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mehmet emin 2015-01-02 15:27:04

doğduğum şehir olan o güzel akşehir'de, sizin gibi kendisini yazar zanneden, sığ düşünceli hemşehrilerim ne zaman gelişti büyüdü, hangi şartlarda yetişti merak içerisindeyim. yazınızı eleştireceğim ama yanlış bir tane değil ki, hiç bir temele dayanmayan tamamen kulaktan dolma ve yanlış dolma bilgilerle insanları yönlendirmeye çalışmıisınız.
noel 25 aralıkta kutlanır.31 aralıkta değil. tüm dünyada hıristiyan musevi budist hindu müsliman herkes kutlar, sadece hıristiyan değil, ''bugün hıristiyanların günü sakın unutmayın'' diyerek te kara cahilliğinizi ortaya koymuşsunuz zaten. konu ile ilgili bildiğiniz bütün bilgi yarım cümlelik oda yanlış.'' neyse canım neyse neyse'' diyerek başkaca bir dayanağın olmadığını zaten ortaya koymuşsun.
şimdi; 1- yılbaşı ve noel başka kavramlar. birisi 25 aralıkta birisi 31 aralıkta kutlanır. 2- kimsenin kutlayacaklar kutlamayacaklar diye ikiye ayrıldığı falan yok. sizin gibiler bölmeye çalışmadıkça. 3- verdiğiniz ayet örneğinin konu ile zerre alakası

Avatar
mehmettoz 2015-01-03 11:35:41

müslümanim di̇yen hi̇ç bi̇r i̇nsan, hristiyana, yahudiye, hindulara,budistlere benzer bir kutlama veya sevinç gününü ortak paylaşım yaparak kutlayamazlar. hristiyan gibi kutlayan onun bu gününe destek vermiş olur. ayeti mehmet emin beye tekrar yazayım. senin dinin sana benim dinim bana. ben kutlanmaz diyenlerin safındayım. sizler kutlanabilir diyenlerin safındasınız. ister hindu gibi kutlayın, ister budist gibi bu sizin dinen en doğal hakkınız. eğer bu dinlere mensupsanız sizlere iyi noeller derler, yok ben kutlayan müslümanlardanım diyorsanız da size iyi yıllar derler. 25 aralıta noeli kutlayan hristiyanlar olduğu gibi, 6 ocaktada noeli kutlayan hristiyanlar vardır. demekki sizin gibiler ortayı baz almış 31 aralıkta kutluyor. size göre yılbaşı olan başkasına göre noelse hey be cahillikle beni suçlayan beyefendi, aynı niyetle kutlanan günün zamanı farklı olsa ne olur, adı farklı olsa ne olur. neyse canım neyse ne baksanıza kutlayan ne kutladığını biliyor zaten.yazıkkkk

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada