banner178

BÜYÜK DOSTLARIMIZDAN BİRİNİN ÜLKEMİZDEKİ BAŞTEMSİLCİSİ;      "ULUSAL ÜRETİM ÖNEMLİ DEĞİL!" demiş... (Tuzak mı kuruyor, ne?) Gülelim mi? kızalım mı? şaşıralım mı?

"SİZ ÜRETMEYİN HER ŞEYİ BİZDEN SATINALIN!" demek istiyor açıkçası!

Böyle hileli yönlendirmeye kanarak, üretmekten vazgeçersek; Allah göstermesin; kısa sürede borçlara boğulur ve ipotekler altında ezilebiliriz.

*Borç yiyen bir ülke; geleceğini karartır.

*Üreten ve ihracatı, ithalatından fazla olan ülkeler ise zenginleşir; güçlenir. Ve o güçle dış tecavüz ve tehlikelerden korunmuş olurlar.

*Üretmeyen ve sürekli tüketen ülkeler ise; vatandaşlarına mutluluk veremezler.

Dış borçlarının faizlerine zor döviz yetiştiren bir devlet; kendi vatandaşlarına yardım edebilir mi? Hastanelerle, iş yerleri ve fabrikalar kurabilir mi?

Fabrikaları ve üretim tesisleri bol olmayan ülkelerin insanları; aç kalmamak için başka ülkelere köle misali çalışıp karın doyurmaya giderler.

Vatandaşlarının çoğu başka ülkelerde çalışarak oralara hizmet veren  devletler; zayıflar, tenhalaşır ve tehlikelere açık hale gelir.

Hem devletimiz hem de zengin vatandaşlarımız; üretim tesisleri ve fabrikalar kurarak; tüm vatandaşlarımıza, çalışma ve kazanma alanları açarlarsa; ülkemiz kalkınır. İnsanlarımız, çalışıp geçinebilmek için başka ülkelere yarı köle gibi giderek; itilip kakılmak zorunda kalmazlar.

Üretimi çok ve çeşitli olan ülkeler, kalkınır güzelleşir. Gelirlerinin çokluğundan; savunma harcamalarına da daha fazla kaynak ayırabilecekleri için; dış tehlikelerden ve tecavüzden de korunmuş olurlar.

Bireysel yaşamımızda da; ne kadar üretici isek; o kadar mutlu ve saygın oluruz. Borcu olmayanın başı daima dik ve dinç kalır.

"Borç yiğidin kamçıdır!" sözü de akıldan çıkarılmamalı.    Sürekli kamçılanmak; sanki iyi bir şey mi? Borçlu insanlar da; borçlu ülkeler de; tehlikelere açık kalmış olurlar. Çalışalım! üretelim! Kimsenin ve hiçbir dış gücün esiri haline gelmeyelim!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada