banner178

SPOR ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Şipitin Çıksın 2. Kültür ve Spor Şenliği ile Okullar Arası Spor Turnuvası etkinliklerinde dereceye giren takımların ödülleri Akşehir Zekai Baloğlu Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen bir törenle verildi.

SPOR ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Şipitin Çıksın 2. Kültür ve Spor Şenliği ile Okullar Arası Spor Turnuvası etkinliklerinde dereceye giren takımların ödülleri Akşehir Zekai Baloğlu Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen bir törenle verildi.

03 Haziran 2016 Cuma 00:21
2198 Okunma
SPOR ÖDÜLLERİ VERİLDİ
banner155

Ödül töreni; Akşehir Kaymakamı  Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs ile diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi

Törende bir konuşma yapan Akşehir Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Bilal Eği yapılan müsabakalar ve etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Eği’nin konuşmasının ardından Şipitin Çıksın 2. Kültür ve Spor Şenliği, Okullar arası Spor Müsabakaları, Gençlik Haftası etkinlikleri ve İlçe düzeyinde Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Akşehir Orman İşletme Şefliği ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Çevre Dostu Ak-Şehir Projesi’nde ödül alan okul, öğrenci ve takımlara törene katılan protokolce kupa ve madalyaları takdim edildi.

Akşehir’de okullar arası spor müsabakaları Futsal, Futbol, Voleybol, Basketbol ve hentbol olmak üzere 5 kategoride yapıldı. Yarışmalara 6 ilçeden 52 takım katılırken, 130 da müsabaka oynandı.  Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Şipitin Çıksın 2. Kültür ve Spor şenliğinde ise 4 farklı branşta 53 takım yarıştı.  Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamındaki satranç müsabakalarında 5 kategoride 150 sporcu yarışırken,  yarışmalara katılan okullardan futsal da genç kız kategorisinde S.M. Hayrani Anadolu Lisesi Konya üçüncüsü, Basketbolda Yıldız Kız kategorisinde Bahçelievler Ortaokulu Konya birincisi, Hentbol Genç Erkek kategorisinde Akşehir Anadolu Lisesi Konya üçüncüsü, Hentbol Genç Kız kategorisinde Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi ise Konya üçüncüsü oldu.

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Akşehir Orman İşletme Şefliği ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Çevre Dostu AK-Şehir projesinde ağaç dikimi, su tasarrufu, çevre duyarlılığı oluşturmak gibi çalışmaların yanında atık pil toplama yarışması düzenlenirken bu yarışmaya 64 okul katılarak toplam 35250 adet atık pil topladı. Yine aynı proje kapsamında mavi kapak toplama yarışması yapılmış, bu yarışmada da toplam 271bin adet kapak toplandı.

Ödül Töreni; protokol üyeleri ve sporcuların hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Son Güncelleme: 03.06.2016 00:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada