banner178

AKŞEHİRSPOR’DA YÖNETİM MUTLAKA DEĞİŞMELİ!

Kırmızı-Beyazlı Kulübün Olağan Genel Kurul Toplantısı 05.05 2018 Cumartesi günü tesislerde yapılacak…

AKŞEHİRSPOR’DA YÖNETİM MUTLAKA DEĞİŞMELİ!

Kırmızı-Beyazlı Kulübün Olağan Genel Kurul Toplantısı 05.05 2018 Cumartesi günü tesislerde yapılacak…

04 Mayıs 2018 Cuma 13:24
3219 Okunma
AKŞEHİRSPOR’DA YÖNETİM MUTLAKA DEĞİŞMELİ!
banner155

Haber/Yorum: Ümit Aykut Şener

4 sezonda yaklaşık Belediye'den 1,9 Milyon TL. harcayan Akşehir Belediyesi, yönettiği kulubün ligden düşme maçında karşılaştığı amatör bir kulüp ile yenişememiş, üstelik de  penaltı atışları sonucunda rakibini eleyip kümede kalmasından utanacağı yerde  sevinmesi manidardır.

Dört sezondur Türkiye Bölgesel Amatör (BAL) Ligde mücadele eden Akşehirspor, bir yılı hariç olmak üzere kalan üç sezonda sürekli küme düşmeye oynayan bir kadro oluşturmaktan öteye gidemedi. Amatör futbolcu transferlerinde sürekli hüsran yaşayan yönetimler, kendilerini yarı yolda bırakan futbolculara da engel olamayınca bugünkü istenmeyen duruma göz göre göre gelinmiş oldu. Her futbol oynayanın transfere el atmasıyla, bu kişilerin kadro mühendisliği yaparak transfere el atması  bambaşkadır!

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya sesleniyorum: “Siz her yıl yönetimlere istedikleri bütçeyi verirken ‘BAŞARILI’ olacaklarına dair taahhütlerini istemiyor musunuz? Halkın ödediği vergilerle oluşturulan bütçeleri rastgele harcama hakkını nasıl oluyor da iş başındaki yönetimler kendilerinde görüyorlar?”

Amatör futbolcular sözleşme imzalayamadığı için kolay kolay elde tutulamaz ama bunun da bir çözüm yolu yok değil! Teknik direktör/Antrenör ile anlaşıyorsunuz, o bile kimseye sormadan kafasına göre çekip gidiyor, bunun hesabını sordunuz mu ya da benim işim değil diyerek sözü Genel Kurul'a mı bırakıyorsunuz?

Futbolcu ile yüz-göz olacak yöneticiler yerine kendini iş hayatında kanıtlamış, toplumda itibar gören kişileri ikna ederek yönetime davet etmeyi hiç düşündünüz mü?

Bu kentin Belediye Başkanı ve Akşehirspor’un Fahri Başkanı olarak size açık bir teklifte bulunuyorum:

“Yeni oluşturacağınız Yönetim Kurulu’na destek olmak amacıyla Ahmet Özkaya ile birlikte şahsım olarak futbolcu ve teknik direktor/antrenör bulmanıza her zaman yardımcı olacağımızın bilinmesini isteriz. Hiç olmazsa önümüzdeki sezonda oluşturulacak bütçeye göre lig süresince yukarı sıralarda mücadele edecek bir KADRO oluşturulmasına yardımcı olacağımzı şimdiden spor kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.”

Deplasmanda bile takımlarını bırakmayan Kırmızı-Beyazlı taraftarlara en azından bir borcumuz olmalı, çünkü bunu hak ediyorlar!..

Son Güncelleme: 06.07.2018 12:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
uzakdogulu42 2018-05-05 02:04:56

Futbol takımında başarılı olmak için başta yöneticilerin futboldan anlamsı gerekir. Akşehirspor başkanı, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyelerinin çoğu futboldan çakmayan, belediyenin üst kurumlarında görevli memurlardan oluşmuş bir ekip. Önce onlardan başlamalı yeniliğe. Yıllardır Akşehirspor'a yardım adı altında para toplandı. Ne oldu. Kocaman fiyasko. Ayrıca o paraların nerede ve kimler tarafından harcandığı da araştırılmalı. Yoksa böyle play-out maçını kazandık diye sevinen takım olmaya devam ederiz.

Avatar
Ali 2018-05-05 04:42:45

Mutlaka değişmeli cebe indirdiler çünkü

Avatar
Seyit ari 2018-06-07 21:22:18

Ülkemizde bu işin bir bilimdalı olduğu spor yöneticiliği ve antrenörlük bölümünün var olduğunu görmek gerekir aksehirde bu alanda potansiyele sahiptir ne hikmetse bu alanda hicbir bilgisi olmayan bir kitle surekli bu işin etrafında yer almaktadır artik bu işten anlayan ve spor ahlaki olan bir yönetim oluşturulması kaçınılmazdır parayi vermeyip hemde düdüğü çalan bu gereksiz kitlenin bu camiadan uzaklaştırılması kaçınılmaz olmuştur

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada