banner178

AKŞEHİRSPOR'DAN GÖRKEMLİ SEZON AÇILIŞI

Hazırlık maçında Akşehir Spor, Traxtur Saziye 2-1 yenildi.

AKŞEHİRSPOR'DAN GÖRKEMLİ SEZON AÇILIŞI

Hazırlık maçında Akşehir Spor, Traxtur Saziye 2-1 yenildi.

21 Ağustos 2017 Pazartesi 00:00
821 Okunma
AKŞEHİRSPOR'DAN GÖRKEMLİ SEZON AÇILIŞI
banner155

2017-2018 Bölgesel Amatör Lig futbol sezonu temsilcimiz Akşehir Spor Nasreddin Hoca Stadyumunda görkemli bir törenle sezon açılış programını gerçekleştirdi.

Sezon açılış programı kapsamında ilk olarak saat 16:00'da U13 kategorisinde Göztepe Spor Kulübü ve Akşehir Spor karşı karşıya geldi. U13 kategorisindeki maç karşılaşmasının bitiminde 2017-2018 sezonunun hayırlı geçmesi için bir koç kurban edilerek dua edildi. Kurban kesimi sonrasında yönetim kadrosu, futbolcu kadrosu ile teknik ekip futbol severlere tanıtıldı.

Sezon açılış töreninde açılış konuşmasını Akşehir Spor Başkanı Yahya Yıldız yaptı. Yıldız, “Bilindiği üzere bizler 2008 yılında bu Futbol takımını kurduk. Her yıl olduğu gibi başarılı işlere imza attık ve başarılarımıza bir yenisini daha katarak devam edeceğiz. Ben sizlerden istirham ediyorum bundan sonrada takımımıza, sporumuza, ahlakımıza sahip çıkalım ki gelecekte gençlerimizi bu sporu sevdirelim ve futbolla beraber bütün spor dallarını da oluşturarak başarılı olalım. Bu oluşumu yaparken Akşehir Sporun son zamanlarındaki konusunu siz bizlerden daha iyisini biliyorsunuz. Yönetim kurulu olarak İbrahim Öncel, Ünal Çelik, Mehmet Korkusuz ve Eyüp Yılmaz hocamla birlikte bir yönetim kurulu oluşturduk. Biz elimizi taşın altına soktuk ama sizlerin sağduyulu yaklaşımla bize verdiğiniz destekler çok daha önemlidir. Ben takımımı size emanet ediyorum. Bu arkadaşlarımız, gençlerimiz nasıl oynarlarsa oynasınlar bize emanet edilmiş çocuklarımızdır. Bunlara biz sahip çıkalım. Yenerler, yenilirler olur, hepsi sporun içerisinde var. Ben sağduyulu olarak, taraftar olarak, Akşehirli olarak deplasmanda ve şehrimizde her zaman için bize yakışır bir şekilde taraftarlık, sportmenlik diliyor kazasız belasız bir spor sezon geçirmemizi istiyorum. İnşallah sizden şampiyonluk istiyorum. Biz elimizden geleni yapacağız. Yönetim arkadaşlarımı da lütfen alkışlamanızı istiyorum. Başta antrenörümüz, hocalarımız, malzemecimiz olmak üzere herkesin emeği var. Hepinizi sevgi saygılarımla selamlıyorum” diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmasının ardından Akşehir Spor-Traxtur Sazi takımları arasındaki hazırlık karşılaşmasına geçildi. Maç öncesinde Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken açtıkları ateşle şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül için Akşehir Spor takımı saha içerisinde "İyi ki, varsın Eren" yazılı bir pankart açtı. Yan hakem Cihat Bal, Baran Sel Büyükkara ve Orta Hakem Hakan Öz’ün yönetimiyle Akşehir Spor - Traxtur Sazi karşılaşması başladı. Her iki takım karşılaşmaya başlar başlamaz etkili ve presli oyunlarıyla adeta kıran kırana bir maç izletti. Zaman zaman AkşehirSpor Kırmızı Sokak taraftarları Traxtur Sazi içinde sevgi gösterilerinde bulunarak başarılar diledi. 90 dakika sonrasında Akşehir Spor’un Traxtur Saziye 2-1 yenildi.

Hazırlık karşılaşmasının bitimiyle Sanatçı Ali Kınık tarafından bir konser erildi. Konser sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından günün anısına Sanatçı Ali Kınık'a Plaket ve ismini yazan bir forma hediye edildi. Başkan Akkaya yaptığı konuşmada “Konuk takımımıza buradan selamlarımı iletiyorum. Konya'da Başbakanımızın katılımıyla Yüksek Hızlı Tren İstasyonu ve Lojistik Merkezi temel atma töreni olduğu için oraya katılmıştım: Bu nedenle konserin son bölümüne yetiştik. Maça yetişemedik ama maçımızı oradan takip ettik. Çok güzel ve centilmence bir maç olmuş 2-1 yenilmişiz ama normal diğer takımımızda bir Azeri Türk’üdür ve soydaş takımdır. Ülkemizde Akşehir'imizde misafir eğer öyle bir misafir olmasaydı yenip gönderirdik. Ama Nasreddin Hoca torunlarına düşen yenmeden uğurlamaktı, çünkü ona inanıyoruz. Gerçekten Akşehir Spor'un çokta güzel bir performans sergiledi. İnşallah bu performans, bu güzellik ve centilmenlik bu sezon boyunca devam eder ve güzel sonuçlar alırız. Çalışmamız sonucunda da inşallah şampiyon oluruz. Akşehir Belediyesi olarak bildiğiniz gibi bir yeni yönetim oluşturduk, gayet güzel gidiyor inşallah. Yönetimimizin gayretleri ve samimiyeti taraftarlarımızın güzel ve centilmen desteği ile Allah'ın izniyle şampiyonluk çok uzak değil, beklenendir. Takımımıza tekrar başarılarının devamını diliyorum. Allah onlara kolaylık kılsın, yeşil sahalarda başarılar ve muvaffakiyetler versin diyorum. Takımızın her kademesini ayrı ayrı gözlerinden öpüyor, centilmence güzel bir karşılaşma sergilettikleri için teşekkür ediyorum. Hepinize sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Sezon açılış törenine;  Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Spor Başkanı ve Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Spor As Başkanı Ünal Çelik, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Akşehir Spor Basın Sözcüsü İbrahim Öncel, Akşehir Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü ve Akşehir Spor Tesis ve Protokol sorumlusu Eyüp Yılmaz, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu ile protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ve futbolsever katıldı.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada