Akşehir Endüstri Spor’dan Zorunlu Açıklama

Grubumuzda mücadele eden İhsaniye Gençlerbirliği takımının alt gruplarında oynayan U14-U17 ve U19 takımlarını yönetim kurulu kararı ile sahalardan çektiğini basın bildirisi yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz.

Akşehir Endüstri Spor’dan Zorunlu Açıklama

Grubumuzda mücadele eden İhsaniye Gençlerbirliği takımının alt gruplarında oynayan U14-U17 ve U19 takımlarını yönetim kurulu kararı ile sahalardan çektiğini basın bildirisi yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz.

10 Şubat 2013 Pazar 23:43
1600 Okunma
Akşehir Endüstri Spor’dan Zorunlu Açıklama
banner155

İhsaniye Gençlerbirliği yönetiminin aldığı bu karar futbol camiasının içinde mücadele etmenin zorluklarını iliklerine kadar hisseden canı yansa da sonuna kadar bırakmayı düşünmeyen camiamız adına üzüntü ile karşıladığımızı belirtmek isteriz.

         Bizleri derinden yaralayan olay  takımlarının çekilmelerine sebep teşkil eden taraf  olarak gösterilmemizdir. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir.

Bu maçın sahada kazanan tarafı tartışmasız Akşehir Endüstrispordur. Maçı tarafsız olarak seyreden herkes ortaya konulan oyuna bakıldığında Akşehir Endüstrispor’un  galibiyeti hak ettiğini kabul edecektir.

        Bildiride belirtilen takımımız oyuncuları Abdullah ve Melih’in İhsaniye Gençler birliği takımını sürekli tahrik ettikleri ve her pozisyonda yerde uzunca bir süre  kalarak oyunu soğutma çabaları ve hakemin de bunlara göz yumması diye tasvir edilen bir olay yoktur.

       Takımımızın beş numarası Abdullah Bilge’ye atılan kafa sonucu elmacık kemiğinin üzeri morarmış, hakem atılan bu kafayı görememiştir. Futbolcumuz yüzüne aldığı darbe sonucu yerde kalmıştır. Yere düştüğünde rakip takım oyuncuları hakeme ve futbolcularımıza karşı  şiddetli itirazları oldu. Hocamız olayın seyrini yumuşatmak için Melih’i yedek kulübesine çağırmıştır. Olması gereken; İhsaniye Gençlerbirliği’nden Abdullah’a kafa atan futbolcunun direk kırmızı kartla oyundan atılması ve kurula bildirilmesi idi. Böyle olmadı. Kafa atan futbolcu oyunda kaldı. Oyunun başlamasına en büyük engel İhsaniyeli futbolcuların hakeme  sürekli itirazlarıydı. Bir  bakıma oyunun seyrini değiştirdiler ; oyunun ilerleyen dakikalarında attığımız iki nizami gol ofsayt gerekçesi ile geçerli sayılmadı.

         İkinci yarı ofsayt pozisyonunda rakibe penaltı verilmesi iddiası tamamen asılsızdır. İddia edilen pozisyonda ofsaytı uzaktan yakından ilgilendiren bir durum yoktur. Pozisyonun içinde ofsaytla ilişkilendirilebilecek hiçbir Akşehir Endüstrisporlu oyuncu yoktur. Penaltı pozisyonu, İhsaniye Gençlerbirliği oyuncusunun kontrolündeki topa ceza sahası içinde elle müdahalesi etmesinden kaynaklanmıştır. Bu dünyanın neresinde olursa olsun penaltıdır. Ofsayt pozisyonunda penaltı verilmesi asılsızdır.

         Maçın hakemi Barış Bakırcıoğlu’nun Ilgın’da Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olması ve maçın içerisinde rakip takım antrenörü ile sürekli ahbap çavuş ilişkileri içerisinde olması iddiası kendi içinde dahi tutarsızlıklarla doludur. Bir kere Maçın hakemi Barış Bakırcıoğlu’nun Ilgın’da Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olmasının maçta Akşehir Endüstrispor lehine düdük çalmasının gerekçesi yapılması mantık ürünü değil hatta gülünç bir iddiadır. Hakem Barış Bakırcıoğlu hocamız Murat Avcı’nın ne ahbabıdır, ne de aralarında ahbap çavuş ilişkisi gibi sokak ağzıyla anlatılabilecek bir ilişkisi vardır.

        80.dakikada pozisyonun içinde rakip takımdan iki sporcu varken atılan nizami gölümüzün ofsayt gerekçesi ile geçersiz sayılması iddiası ise doğru değildir. O dakikada  yan hakem tam yerinde idi. Bayrağını tereddütsüz kaldırdı. Orta hakem de bu  karara uydu.

       İhsaniye Gençlerbirliği oyuncusu Adnan ilgisi olmayan pozisyonlarda bile yan hakemle saha içerisinde sürekli sürtüştü .”Konya’da gezme” diyerek bir çok yere çekilebilecek ifadelerini maçı seyreden herkes duydu..Kanaatimizce çok daha erken ihraç edilmesi gerekiyordu. On numara ise hakemi kenarda sıkıştırdı maç beş dakika kadar oynanamadı. Yaptığı çok acemice idi. Aynı şeyi Akşehir Endüstrispor oyuncuları yapsa oyunu soğutmak için hakeme yirmi dakika itiraz ettiler diye gerekçe gösterilebilirdi. İhsaniyeli oyuncular hakemle uğraşırken Akşehir Endüstrispor’lu oyuncular sahada beklediler.

      Maç sırasında birkaç kendini bilmez seyircinin Akşehir Endüstrispor takımı futbolcularının forma numaralarını söyleyerek galiz küfürler etmesi futbolun sahadaki ahengini bozan yakışıksız  davranışlardı.. Bir futbol seyircisinin takımına bu şekilde destek vermesi  kabul edilemez. Çevik kuvvet ekipleri maçın sonunda  önsezili davranarak gereken bütün önlemleri aldı.   

      Maçın bitiminde Emniyet mensupları Akşehir Endüstrispor’lu oyuncuları İhsaniye Gençlerbirliği  takımının otobüsle staddan ayrılıncaya kadar saha ortasında tuttular. Çevik kuvvet ekibi bizlere Meram Tıp Fakültesi yoluna kadar eskortluk etti.          

     Bu vesile ile belirtmeliyiz ki çok zor şartlarda amatör bir ruhla ligimizde mücadele eden takımlarımız yenseler de yenilseler de sonucu itidalli bir şekilde kabullenmeyi  erdem olarak görmeli, rakibi rencide edici söylem ve eylemlerden kaçınmalı, her koşulda saha içinde oynadıkları oyunu geliştirmeye yönelik çalışmalara yönelmelidirler.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240