banner178

Tanıdığınız bir tefeci var mı etrafınızda bilmem ama TEFECİ, bir lira verip karşılığında kat kat fazlasını alana denir. Tefecilerin çoğunluğu namaz kılar, oruç tutar ve en sonunda da tövbe etmek için hac veya umre yolculuğuna(yani tatile) çıkarlar. Yani haram para ile hacca giderler şeytan taşlarlar. 75 yıl yaşadığını düşünürsek bu tip insanların , yaklaşık 70 senesini yediği yedik, içtiği içtik, haramı helali ayırt etmeden yaşayan, hatır gönül bilmeyen, kırdığı kalplerin sayısı bini aşan, tek dertleri para olan, ölümlerine az bir zaman kalada hacca giden, öldükten sonra da mezar taşlarına hacı …. bilmem kim diye yazdırılan veya yazdırılacak insanlardır.           

                  Fuhuş yapan birileri var mı etrafınız da bilmem ama FUHUŞ,  onla bunla yatan, para için nice ocakları yıkan, istek ve arzuları bir türlü bitmeyen, karşısındaki insanın son meteliğine kadar sömüren, nice mutlu evliliklerin içine fitnelik ve fesatlık sokan, zengin olduktan sonra da kapanan ve namaza başlayan hatta ve hatta o  haram paralarla hacca giden ve şeytan taşlayan insanlardır. 75 yıl yaşadığını düşünürsek bu tip insanların , yaklaşık 70 senesini yediği yedik, içtiği içtik, haramı helali ayırt etmeden yaşayan, hatır gönül bilmeyen, kırdığı kalplerin sayısı bini aşan, tek dertleri para olan, ölümlerine az bir zaman kalada hacca giden, öldükten sonra da mezar taşlarına hacı …. bilmem kim diye yazdırılan veya yazdırılacak insanlardır.

             Tefecilik veya fuhuş yapanlar kısmı beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Neden mi? Onların ne oldukları belli zaten. Selam verenler, konuşanlar  ya da muhabbet edenler,(seçilmiş yada atanmış) onların ne olduklarını biliyor ve onların bu vasıflarından faydalanmak için yanlarında bulunuyorlar da ondan.(Yazıklar olsun)

            Sevgili dostlar;  asıl sıkıntı parasını tefeciye emanet verip sözde kar payı alan, fuhuş yapan kadınlara para karşılığı yer temin eden  dindar görünümlü insanlar da..  Haydaa ne alakası var demeyin sakın. Adamlar resmen dini kullanıp, saman altından su yürüterek, hem siyasi kanatta, hemde ticari kanatta  çok güçlü bir konuma gelmişler. Bu  bukalemun kılıklı varlıklar yeri geldimi bir o tarafın imamı, olmadı hooooop başka bir tarafın imamı…. Adamlar analarından imam doğmuşlar sanki….. İmamlığı  kimseye kaptırmaya da niyetleri  yok zaten.. Hem siyasi imam, hem ticari imam.  Siyasete yön verenlerle, ticarete yön verenler bildim bileli hep aynı kişiler.. Para onlarda, makam onlarda. Eh! üç beşte fuhuş yapan kadına yer temin eden varsa yanlarında,  kim tutar bu bukalemun kılıklı canlıları. Neyse bu konuya sırası geldiğinde yazılarım da uzun uzadıya değineceğimi düşünüyorum…

               Nerde kalmıştık evet hatırladım. Adama bakıyorsun hacı hoca, namazında niyazında ama saman altından su yürüterek, sözde kar payı alan saygın bir işadamı. Toplum bu tip kan emicileri biliyor  ama bunların bulundukları makam ve mevkileri  yüzünden bir gün işimiz düşebilir  diye  yaptıklarına göz yummaları da, hem dini, hemde ahlaki yönden daha büyük bir ayıp…Toplumda sözde saygın birer işadamı gibi gözüken bu zavallılara, sivrisinek kadar kıymet göstermek gerekir. Çünkü; Sivrisinekler kan emicidir ve kan emicilerin tek sevgilisi yine kan emici, hastalıklı sivrisineklerdirde ondan….

            Tefeci neyse ona sermayesini teslim edende aynı olduğu gibi, fuhuş yapan neyse yer temin edende, toplumda  aynı derecede tutulması gerekir.  Bu tip  insanların toplumda itibar görmeleri, toplumu basit ve aşağılık bir sınıf haline getirir.  Eskiden sivrisinekler, bataklıkta yaşayan, itibar görmeyen birer canlı durumun da iken, şu an hemen hemen tüm yönetim ve idareci  kadrolarında sevilen sayılan ve korkulan birer canlı haline gelmeleri  çok üzücü ve sıkıntılı bir durumdur.  (Unutmayalim ki;sivrisinekleri sivrisineklere soranlarla,  sivrisinekleri  sivrisineklerin kontrolüne teslim edenler de sivrisinektir.)

             Konumuza devam edecek olursak;   Tamam islam anlayışımıza göre kimin nasıl öldüğü, son  nefesinde ne olduğu veya ne  olacağını bir Yaradan bilir ama, kul hakkıyla gelme diyen yaradanı da, hakkı yenen kullar bilmez mi?

            Kork, ALLAH!TAN korkmayandan diye boşuna söylememiş büyüklerimiz. ALLAH korkusu olmayan her insan, maddiyat ve maddiyatın sayesinde kazandığı  makam mevki hırsı yüzünden,  her türlü gücü kendin de bulmakta, ben benim diyen Ebu Leheb gibi hareket ederek islama ve topluma büyük zararlar vermektedirler.

              Tefecilik, fuhuş, hırsızlık, haksız ihale,yolsuzluk, siyaset adamları ile ortakçılık,dalkavukluk, bukalemunluk v.s… yaparak, gayri meşru yollardan kazanılan para ile hacca gidilmeyeceğini, gidilse bile kabul olmayacağını  akli selim olan her mü’min bilir. Çünkü; Hac helal kazançlarla yerine getirilen bir farz ibadetidir.

                Son zamanların modası haline gelmiş, dini kullanarak sömürü yapmak.  Adamlar göstere göstere ibadet yaparak, itimat ve güven kazanmaktalar…  İtimat ve güveni sağlayan bu sivrisinekler, yukarıda yazdığımız gibi hem siyasette , hem ticarette, hem de tabi olmadıkları islam dininin baş imamlığını ellerinde tutmaya çalışıyorlar….

                 Diğer bir yazımda ölmez sağ kalırsam İNŞAALLAH cemaat, tarikat ve siyaseti kullanarak makam ve mevki sahibi olarak nasıl zengin olunduğunu, saf ve masum cemaat, tarikat ve parti severlerin nasıl kullanıldığını, Harun gibi gözüküpte Karun gibi zengin olanların nasıl bir münafıklık içerisinde olduklarını yazmaya çalışacağım. Ülkemize cemaat, tarikat ve siyaseti kullanarak tek dertleri yükselmek olan bilinen ya da bilinmeyen tüm darbecileri kınıyor, CENAB-I HAK’TAN bu tip insanlardan bizleri muhafaza etmesini diliyorum.. GÜN BARIŞMA VE SARILMA GÜNÜDÜR. GÜN TEK BAYRAK, TEK MİLLET ÇATISI ALTINDA BİR OLUP BU ZORLU GÜNLERDEN KURTULABİLME GÜNÜDÜR.. Sağlıklı günler dilerim……

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada