banner178

ÜNİAK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE “HOŞGELDİNİZ” DEDİ

AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Üniversiteli AK Gençlik Birimi (ÜNİAK), Üniversiteli öğrencilerle yemekte bir araya geldi.

ÜNİAK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE “HOŞGELDİNİZ” DEDİ

AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Üniversiteli AK Gençlik Birimi (ÜNİAK), Üniversiteli öğrencilerle yemekte bir araya geldi.

17 Ekim 2017 Salı 07:30
513 Okunma
ÜNİAK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE “HOŞGELDİNİZ” DEDİ
banner155

Hıdırlık Sofrası’nda düzenlenen programa AK Parti Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Konya Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları Müjdat Çetin, İbrahim Ethem Topal, Selçuk Çiylez, Yönetim Kurulu Üyesi Eren İnce, AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kıyıcı, ÜNİAK Birim Başkanı İsmail Türkmen ve çok sayıda üniversiteli öğrenci katıldı.

AK PARTİ AKŞEHİR GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSMAİL KIYICI:

“ÜNİVERSİTELİ OLARAK ÜLKEMİZ İÇİN SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK!”

Düzenlenen yemekten sonra öğrencilere yönelik yapılan açıklamalarda ilk konuşmayı gerçekleştiren AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kıyıcı, “ÜNİAK ailesine katılan öğrenci kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum. Bizimle birlikte olan ÜNİAK’lı kardeşlerimize de programımıza katıldıkları için teşekkür ederim. Allah bu birlikteliğimizi daim eylesin. 2016-17 Eğitim döneminde ÜNİAK ailesi olarak güzel çalışmalar gerçekleştirdiniz. Bu yıl da çalışmalarımızın üzerine koyarak faaliyetlerimizi sürdüreceğinize inanıyorum. Biz, her geçen gün büyüyen ve gelişen bir aileyiz. ÜNİAK ailesi olarak sorumluluğumuz büyük. Ülkemiz, masum ve mağdur bir coğrafyanın umudu konumunda yer alıyor. Bizler umut ışığına sırtımızı dönüp ‘bize ne’ diyemeyiz. Bizler; özellikle üniversiteli kardeşlerimiz, Cumhurbaşkanımızın birer mesai arkadaşı olarak; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalarda sorumluluk almak zorundayız. Bu anlamda kendimizi hem kişisel anlamda hem de siyaseten geliştirme noktasında adımlar atmalıyız. Bu noktada bizler AK Parti Akşehir ailesi olarak, sizlerden gelecek projelere, fikirlere her zaman açığız. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, Akşehir’i gurbet değil eviniz gibi görmenizi istiyorum” sözlerine yer verdi.

AK PARTİ KONYA GENÇLİK KOLLARI TEŞKİLAT BAŞKANI MÜJDAT ÇETİN:

“YAPTIĞIMIZ İŞİ ALLAH RIZASI İÇİN YAPALIM”

“Bizler, hem ilçelerimizde hem ilimizde üniversiteyi yeni kazanmış öğrenci kardeşlerimizle bir araya geliyoruz.” diyen AK Parti Konya Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Müjdat Çetin, Konya’da üniversitelerin bulunduğu 18 ilçede de ayrı ayrı bu programların düzenlendiğini belirtti. Konuşmasına devam eden Çetin, “Farklı düşüncelere sahip olabiliriz, farklı anlayışlarımız da olabilir. Ama aynı ülkede aynı toprakları paylaşan vatandaşlar olarak, bizler her şeyden önce attığımız her adımda, gittiğimiz her yolda, kendimize çizdiğimiz her planda ilk yapacağımız iş Allah’ın rızasını kazanmak olmalıdır. Bizler bugün AK Parti ailesi olarak, yediden yetmişe her bireye ulaşmaya gayret ediyoruz. Sizlerin talepleri doğrultusunda Ak Gençlik olarak projelerimize yön vermek isteriz” dedi.

AKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKKAYA:

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN DONANIMLI OLARAK MEZUN OLALIM”

“Öğrencilik hayatınızı dolu dolu geçirin. Hem derslerinizde gayretli olun ve kültürel faaliyetlerden geri kalmayın. Donanımlı bir öğrenci olarak okullarınızdan mezun olun. Tabii bu noktada; ülkemiz için, yapılacak çalışmalarda yer almaya gayret gösterin. Hem ailelerinizin, hem şehrimizin hem de ülkemizin sizlerden beklentileri var. Sadece beklentisi olan bunlar değil, gönül coğrafyasındaki bütün mazlumların, Türk-İslam coğrafyasının bizden beklentisi var. Bu beklentilere cevap verebilmek anlamında donanımlı olmalıyız. Eğitimsel, sanatsal, kültürel ve siyasal anlamda kendimizi olabildiğince geliştirmeliyiz. Bu geliştirme noktasında Akşehir Belediyesi olarak, AK Parti Akşehir ailesi olarak projelere, konferanslara ve seminerlere açığız. Cumhurbaşkanımızın bir dava arkadaşı olarak her zaman yanınızdayız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor derslerinizde başarılar diliyorum” sözlerine yer verdi.

AK PARTİ AKŞEHİR İLÇE BAŞKANI A. BAHADIR ÖRS:

“KENDİMİZİ; ÜLKEMİZİ VE DÜNYAYI DÜŞÜNEREK ÇALIŞALIM”

“Kıymetli gençler, Akşehirimiz Dünya’nın Ortası-Gülmece’nin Başkenti sizlerin unutulmaz anılar yaşayacağınız, kültürel etkinliklerin de bir ilçe düzeyinin çok çok üstünde yapıldığı, şehir kültürünün hakim olduğu bir şehirdir.Böyle bir şehirde eğitim alacak olmanız sizleri inşallah farklı kılacak.Bunu meslek hayatında göreceksiniz. Siz üniversiteliler olarak düzenlenecek olan etkinliklere katılım sağlayınız ki kendinizi geliştiresiniz. Bu günler çok hızlı gelip geçer. Üstad Necip Fazıl’ın, Cemil Meriç’in, Nurettin Topçu’nun, Cahit Zarifoğlu’nun eserlerini  çokça okuyup anlamaz isek bugün hedeflerimizin ne olduğunu kavrayamayız. Bundan 20 yıl önce bizler, üniversite döneminde çok zor günler geçirdik. Öğrenci olaylarının yaşandığı, başörtüsü zulmünün alıp başını gittiği, inançlı insanların adeta tek tek fişlendiği dönemi bizzat yaşayanlardan birisiyim. Bugün ülkemiz dünyada söz sahibi ülkeler arasında yerini almış ise bunun kolay olmadığını sizler de çok iyi biliyorsunuz. Artık dünya mazlumlarının yanında olan bir Türkiye var. Dünya beşten büyüktür diyen , bir gün Ukrayna’da ertesi gün Sırbistan’da olan,hiç durmadan-yorulmadan koşan  bir Cumhurbaşkanımız var.Bizler de davamızın önderi olarak kendilerine layık olmak için çok ama çok çalışmalıyız.Sizlerin yapacağı çalışmalar,üniversitenin şehre katacağı değerleri de çok önemsiyoruz ve bu anlamda sizlerin de katkılarını bekliyoruz.” Dedi.

ÜNİAK Tanışma Programı yenilen yemeğin ardından soru-cevap şeklinde devam etti. Öğrenciler taleplerini İlçe Başkanı A.Bahadır Örs ve Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya bire bir ilettiler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada