banner178

TECRÜBELİ BAŞKAN FEDAİ KİRAZVE ÇİLEK ÜRETİCİSİNE MÜJDEYİ VERDİ

Yerel seçim çalışmaları kapsamında proje açıklamalarına devam eden MHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai, projeleri kapsamında yaş meyve üreticilerine müjdeyi verdi.

TECRÜBELİ BAŞKAN FEDAİ KİRAZVE ÇİLEK ÜRETİCİSİNE MÜJDEYİ VERDİ

Yerel seçim çalışmaları kapsamında proje açıklamalarına devam eden MHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai, projeleri kapsamında yaş meyve üreticilerine müjdeyi verdi.

24 Mart 2014 Pazartesi 08:35
1013 Okunma
TECRÜBELİ BAŞKAN FEDAİ KİRAZVE ÇİLEK ÜRETİCİSİNE MÜJDEYİ VERDİ
banner155

Fedai Proje kapsamında belirli alanlara soğuk hava ve işletme depoları kuracaklarını bunun yanı sıra da kiraz üreticisine teşvik primleri için öncü rol oynayacaklarını söyledi, proje kapsamında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai şunları söyledi;  özelikle Akşehir’in meyvecilik bölgelerinde soğuk hava depoları inşa edeceğiz. Ayrıca çilek, kiraz, erik, vişne  gibi meyvelerimizin  korunması saklanması, çekirdeğinin  çıkarılması, dilimlenmesi, paketlenmesi  için tesisler kuracağız. Bu tesislerde kadın erkek yüzlerce insanımız istihdam edilecek. Üretici aracıya yem olmadan ürününü ihraç edecek. Belediyemizin öncülüğünde üreticiler birliği bünyesinde meyve ihracatı ve pazarlama ajansı kurularak ürünlerimizin yurt dışında pazarlamasında öncülük yapılacaktır

 KİRAZ ÜRETİCİSİNE TEŞVİK PİRİMİ İÇİN ÖNCÜLÜK YAPILACAK

Fedai açıklamasına şu şekilde devam etti; herkesin de bildiği üzere son dönemler de başta kiraz üretici olmak üzere bir çok üreticimiz çok zor şartlar altında yaşamakta gelir gideri karşılamamaktadır. Özelikle son dönemlerde yaş meyve sebze satışlarında çeşitli sıkıntılar ortaya çıkmıştır, biz bu konuda yaş meyve ve sebze üreticileri için teşvik primleri çıkartılması adına öncülük yapacağız, bu sorun sadece Akşehir’in değil bölgemizin sorunu haline gelmiştir. Biz bu sıkıntıları çözmek adına elimizi taşın altına koyacak üreticimize ve çiftçilerimize gereken önemi verdirmeye çalışacağız dedi.

KÖY VE KASABALARDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN HUZUR, GÜVENLİK YAŞAM STANDARTLARI ÖNEMLİDİR

Fedai projeleri kapsamanda  köy ve kasabalarda  yaşayan vatandaşlarımızın önemlerini vurgulayarak şunları söyledi;, köy ve kasabalarda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartları, güvenlikleri  bizim için son derece önemlidir. Kısa bir hadiseyi anlatmak istiyorum, bir kasabamıza düğün için gitmiştik, onca hazırlık onca yapılan masraflar vardı. Misafirler gelmişti ve aniden bir yağmur bastırdı. Hali ile düğün dağıldı. O gün için o kasaba da vatandaşlara şunu sormuştum kapalı düğün salonunuz yok mu, o kasaba da ne yazik ki mevcut belediye başkanları tarafından kapalı bir alan inşa edilememiş, Akşehir Belediye Başkanlığına aday olduktan sonra köye ve kasabalarımız da yaşayan vatandaşlarımız için çok amaçlı kullanabilecekleri salonlar inşa etme sözleri verdik. Bu salonlarımız da  vatandaşlarımız  hem asker eğlencelerini hem düğünlerini , toplantılarını yapabilecekler, yine köy ve kasabalarımız  için güvenlik bağlamında  güvenlik kameraları koyarak güvenlik önlemi sağlayacağız.  Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü olan Köylü milletin efendisidir sözü bizim  Belediye Başkanlığımız döneminde vücut bulacaktır dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada