banner178
banner241

TEBDİLİ KIYAFET’TEN İTTİFAK ÇIKAR MI?

Yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarında saha araştırmasına büyük önem veren AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen kişiler, tüm ilçelerde olduğu gibi Akşehir’de de halkın nabzını tutuyor.

TEBDİLİ KIYAFET’TEN İTTİFAK ÇIKAR MI?

Yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarında saha araştırmasına büyük önem veren AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen kişiler, tüm ilçelerde olduğu gibi Akşehir’de de halkın nabzını tutuyor.

21 Eylül 2018 Cuma 01:30
966 Okunma
TEBDİLİ KIYAFET’TEN İTTİFAK ÇIKAR MI?
banner155

İlçelerde manav, bakkal, taksici, işçi, esnaf her kesimden vatandaşla konuşup saha analizi yapan görevlilerin, Akşehir’de çay bahçelerinde oturan vatandaşlarla da sohbet ederek bilgi topladıkları biliniyor. AK Parti’nin yaptırdığı saha çalışmaları sonucunda ilçelerin yapısına göre şu kararları alacağı konuşuluyor:

AK Parti’li olmayan belediyelerin yönetiminde olan ilçelerde profili yüksek bir adayla seçime iddialı girmek ya da ittifak yapmak,

AK Parti’li belediyelerin olduğu ilçelerde ise mevcut belediye başkanı ile devam edip etmeme kararı almak. Mevcut başkanla devam edilmemesi durumunda, seçmende karşılık bulan, partinin belirlediği aday kriterlerinin tamamına uyan yeni bir adayla seçime girmek ya da yine ittifak seçeneğini değerlendirmek.

İttifak konusuna Milliyetçi Hareket Partisi’nin özellikle ilçeler için olumlu baktığı, MHP’ye yakın isimlerin AK Parti’den aday gösterilebileceği bazı partililer tarafından dile getiriliyor. Eğer AK Parti, tüm adaylık kriterlerine uyan yüksek profilli bir aday belirleyemezse, bu yönde hareket etmesi de doğal bir sonuç olur.

Tebdili Kıyafet yönteminin, AK Parti Genel Merkezi’ne sahip olmak istediği doğru bilgiyi aktaracak olması oldukça önemli. Aksi halde, bulundukları ilçelerde siyaseti dizayn etmek isteyenler ve onların etkisinde kalan mevcut belediye başkanları partiye seçimlerde sürpriz yaşatabilirler ya da kendileri sürprizle karşılaşabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, tekrar aday olup olmayacağı sorusuna şu cevabı veriyor: ‘’Siyaset, vatandaşın daha iyi şartlarda yaşasın diye yapılır. Gelecek sorunların öngörülmesi için yapılır. Yolu, kaldırımı bürokrat zaten yapar.’’ Yani, projen varsa aday adayı olursun. Halkta karşılığın varsa da aday yapılırsın.

Seçime katılacak bütün partilerin Dürüst, Çalışkan ve İşinin Ehli adaylar çıkarması, mevcut başkanların da seçime kadar var güçleriyle çalışmaları sonucunda kazanan halk olacaktır.

Son Güncelleme: 21.09.2018 09:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Traşça 2018-09-22 10:30:30

Bizim aşaköyün adayı Salih Akça.Traslar el ele,Salih Akça belediyeye.

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada