banner178

SP’DEN BAŞÖRTÜSÜNE HEM DESTEK HEM ELEŞTİRİ

Saadet Partisi Akşehir İlçe Başkanı Mevlüt Orhan, yaptığı açıklamada başörtüsünde gelinen noktanın kendilerinin yıllardır savunduğu davanın bir tezahürü olarak gördüklerini, ancak bunun yetersiz olduğunu belirtti.

SP’DEN BAŞÖRTÜSÜNE HEM DESTEK HEM ELEŞTİRİ

Saadet Partisi Akşehir İlçe Başkanı Mevlüt Orhan, yaptığı açıklamada başörtüsünde gelinen noktanın kendilerinin yıllardır savunduğu davanın bir tezahürü olarak gördüklerini, ancak bunun yetersiz olduğunu belirtti.

05 Kasım 2013 Salı 23:51
810 Okunma
SP’DEN BAŞÖRTÜSÜNE HEM DESTEK HEM ELEŞTİRİ
banner155

Orhan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

       “Milli Görüş’ün kırk yıldır savunduğu başörtüsü özgürlüğünde haklılığı kırk yıl sonra kabul edildi. Ancak TBMM’de başörtüsü serbestliği kabul edilirken hakim, savcı emniyet mensubu ve asker olan bayanlarımız için yasaklanmasını Saadet Partisi olarak kabul etmemiz mümkün değil. Bunun için iktidara şu soruları soruyoruz: Acaba başı örtülü bir hakim, başı açık bir hakim kadar adil bir karar veremez mi? Yine başı açık bir bayan asker veya polisin yaptığı görevi başı örtülü bir bayan asker veya polis yapamaz mı? Hakimsen başını örtemezsin, hekimsen başını örtebilirsin anlayışı ne kadar doğrudur? Yoksa TBMM’de başörtüsü özgürlüğü için bir kısım bayan milletvekillerinin hacdan dönüşlerinden sonra “başörtülü olarak meclise girmelerinin haklılığı kararına varıldığı gibi, yargı, emniyet ve askeriyede de onlar da hacca gitsinler dönüşlerinde onlar da haklarına kavuşsunlar mı deniliyor? Öylebile olsa TBMM’ye başörtülü girmenin önünde hem yasal hemde TBMM iç tüzüğüne göre bir yasak olmamasına rağmen bu hak kırk yıl sonra kabul görürken, iktidarın demokratikleşme adı altında anılan kurumlara getirilen resmi yasağını kim kaldıracak? Onlarında haklılığı ne zaman kabul edilecek?

       Keşke AKP iktidarı haramlarla ilgili bazı yasakları kaldırıp, domuzu kasaplık hayvan statüsüne sokarken gösterdiği cesareti başörtüsü konusunda da gösterseydi. Allahın emri olan başörtüsünde sınırlama getirirken buna ses çıkarmayıp, tam tersine AKP’nin bu kararına destek verirken ancak ülke için yararlı bir hizmet olduğunda her türlü muhalefette bulunan, hatta etik olmayan saldırılarda bulunan ana muhalefete de milletimiz gereken dersi verecektir. Artık görüyoruz ki milletimiz Milli Görüş’ün haklılığını görmüş ve yeniden Milli Görüş’te buluşmaya karar vermiştir. Onun için önümüzdeki yerel seçimler 1998 yerel seçimlerinde olduğu gibi halkımızın yeniden Milli Görüş’e dönüşünün bir miladı olacaktır. Türkiye’nin 81 il ve 971 ilçesinde “siyasetin servet edinme ve lüks yaşama yeri olmayıp, ülkenin imar ve ıslahı, insan onuruna yaraşır bir dünya hazırlamak, manevi kalkınma olmadan maddi kalkınmanın sonunun hüsran olduğuna, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğuna inanan kadrolarla yola çıkarak yeniden milletimizi özlemini çektiği Milli Görüş belediyeciliğiyle Allah’ın izniyle yeniden buluşturacağız. Akşehir’imizde de siyasetin rant edinme kapısı, zulmetme ve zulme razı olma kapısı olmadığına ve herkesin hakkını koruma, insanları ötekileştirme kapısı olmadığına inanan bir kadroyla halkımızın huzuruna çıkacağız.  Bu vasıflara uygun olduğuna inandığımız adayımızı da zamanı geldiğinde açıklayacağız. Bu vesile ile tüm Akşehirli kardeşlerimizin Hicri Yılbaşını tebrik eder, 1435. hicri yılın İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesine, İslam birliğinin kurulmasına ve bütün insanlığa iki cihan saadeti getirmesine vesile olmasını niyaz ederim.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada