SAADET'TEN “YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE” KONFERANSI

Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan ve Akşehir Saadet Partisi İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen "Yeniden Büyük Türkiye" konulu konferans Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

SAADET'TEN “YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE” KONFERANSI

Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan ve Akşehir Saadet Partisi İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen "Yeniden Büyük Türkiye" konulu konferans Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

08 Şubat 2013 Cuma 09:06
1041 Okunma
SAADET'TEN “YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE” KONFERANSI
banner155

Akşehir  Saadet Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Orhan  konferansla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Tüm Akşehirlileri bu konferansa davet eden Başkan Orhan yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

        "Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi “Yaşanabilir Bir Türkiye,Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya” sevdasından asla vazgeçmedi. Dün savunduklarını bugün inkar etmedi. 1969'larda bu sevda ile yola çıkan Milli Görüş harekatı partileri (MNP-MSP-RP-FP) kapatılsa, lideri hapse mahkum olsa da davasından asla vazgeçmedi ve geçmeyecekte. Bugün bu dava sevdalıları Saadet Partisi ile hedeflerini gerçekleştirmek için yoluna devam ediyor.

           Biliyor ve inanıyoruz ki; Türkiye İslam alemine lider olabilecek, bulunduğu konum itibariyle, yer altı yer üstü zenginlikleriyle, genç nüfusu ve beyin gücüyle uydu değil, lider ülke olmaya en layık ülkedir. Böyle bir ülkenin güvenliği İslam ülkeleri ve özellikle ülkemiz üzerinde emelleri olan dış güçlere emanet edilemez. Dün ecdadımızın kanı ve canı pahasına ülkemizden kovduğu dış güçlere bu ülkenin güvenliğinin emanet edilmesini kabullenmemiz mümkün olamaz. Onun için diyoruz ki: Ordu bizim altındaki tankı, elindeki silahı da bizim olsun. Ülke bizim ülkemiz topraklarının  tapusu da bizim olsun. Ecdat kanı ile yoğrulan topraklarımız yabancılara satılmasın.Yine bu ülke bizim üzerindeki fabrikalar da bizim olsun. Ülkemizdeki milyonlarca işsiz gencimizi üretime kazandıralım diyoruz.Üretime kazandırmadığımız,kendisine evine ekmek götürme imkanı sağlamadığımız gençlikten dün üç,bugün “Ey gençler sizden dört çocuk istiyorum” deme hakkına sahip olmadığımızı düşünüyoruz.

    Değerli Akşehirli kardeşlerim! Eğer sizde uydu değil lider ülke Türkiye,her yerde fabrika bacalarının tüttüğü,kimsenin iş imkanı için doğup büyüdüğü memleketini terk etmek zorunda olmadığı ,herkesin onuruyla kazanıp onuruyla harcanma imkanına sahip olduğu, her gün biraz daha borçlanmadığı, aksine birikiminin üzerine birikim yapabildiği, yer altı ve yer üstü kaynaklarının harekete geçtiği, toplumda sevgi ve barışın hakim olduğu kardeşlik bağlarının yeniden güçlendiği, toplumun fertlerinin birbirine güveninin yeniden sağlandığı, aç-açık ve çaresiz insanların olmadığı “Yeniden Büyük Türkiye” özlemini çektiğinizi görüyor ve biliyoruz. Öyleyse Saadet Partisi Akşehir ilçe teşkilatımızın tertip ettiği ve İnşallah 09 Şubat 2013 Cumartesi günü Saat 13.00 da Akşehir Kültür Merkezinde Genel Başkan Yardımcımız İlyas Tongüç’ün katılacağı “YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE” konferansına siz değerli Akşehirli kardeşlerimizin ailecek teşriflerinizi bekler, saygılarımızı sunar, konferansımızın hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz."

Anahtar Kelimeler:
Akşehir Nasreddin Hoca
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240