banner178

MİLLET PARTİSİ YSK'YA İTİRAZ ETTİ

Millet Partisi Genel Merkezi, partinin Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı 31 Mart Seçimlerine Katılabilecek Siyasi Partiler Listesi’nde yer almaması üzerine YSK’ya itirazda bulunulduğunu bildiren bir basın bülteni yayımladı.

MİLLET PARTİSİ YSK'YA İTİRAZ ETTİ

Millet Partisi Genel Merkezi, partinin Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı 31 Mart Seçimlerine Katılabilecek Siyasi Partiler Listesi’nde yer almaması üzerine YSK’ya itirazda bulunulduğunu bildiren bir basın bülteni yayımladı.

09 Ocak 2019 Çarşamba 00:46
619 Okunma
MİLLET PARTİSİ YSK'YA İTİRAZ ETTİ
banner155

MP Akşehir İlçe Başkanı Muharrem Yakın, Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunu’nun ilgili maddeleri gerekçe gösterilerek yapılan itirazla ilgili olarak; "Millet Partisi’ni engelleme girişiminin hiç bir haklı nedeni olamaz." ifadesini kullandı.

Millet Partisi’nin basın bülteninde; ‘’Türkiye'de siyasi iktidarlar yıllardan beri seçim sistemi üzerinde oynadı durdu. Kendi iktidarlarını devam ettirmek için seçim sistemini defalarca değiştirdi. Yazboz tahtasına çevirdi. Şu iyi bilinmelidir ki; bu değişiklikler sadece kendi iktidarlarını devam ettirmek için değildi. TEMİZ SİYASET YAPAN, SİYASETİ İBADET HUŞU İÇERİSİNDE YAPMAYI KENDİNE PRENSİP EDİNEN VE SİYASETİ "MİLLETİ YÜCELTMENİN VE YÜKSELTMENİN YOLU" olarak gören bir ekibin, Millet Partisi’nin iktidar olmasına engel olmak içindi. Kurulan her türlü tuzağa rağmen seçime katılma başarısını gösteren Millet Partisi, 24 Haziran seçimlerinde re'sen seçime sokulmadı. Sudan bahanelerle engellemeler yapıldı. Mesela, adres bahane edilerek kuruluşlar kabul edilmeyip teşkilatlanma barajı altına düşürüldü. Seçime katılacak partiler ilan edildikten sonra uygulanan hukuksuzluk, bizim hukuk mücadelemiz sonucunda tekrar düzeltildi.

Ancak seçime girmemiz engellendikten sonra, mahalli seçimlere katılma hakkımız olduğu halde yine bir engelle karşı karşıya kaldık. YSK kendine göre içtihat yaparak, ataması yapılarak kuruluşu gerçekleştirilmiş olan ilçe teşkilatlarını kongresi yapılmadığı gerekçesiyle yok saymıştır. Siyasi Partiler Yasası’na göre, teşkilatı olmayan ya da teşkilatı feshedilmiş olan bir yerde atama yoluyla parti teşkilatı kurulur. Ataması yapılan yönetim kurulu, üyeleri arasında görev bölümü yaparak belirlenen ‘yasal süre’ içerisinde çalışmalarını tamamlayıp kongreye gider. Ama YSK, kanunun tanıdığı bu yasal süreyi tanımayıp atama yoluyla kurulan ilçe teşkilatlarını yok saymıştır.’’ denilerek hukukun çiğnendiği iddia edildi.

Partinin tüm engelleri aşacak güç ve dirayette olduğu belirtilen açıklamada; ‘’Millet Partimizin muhteşem Türkiye yürüyüşü zaferle tamamlanacaktır.’’sözlerine yer verildi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ahmet Sahap Selçuklu MP ilçe başkanı 2019-01-09 23:00:19

Çok teşekkür ediyorum pervasız gazetesi ve yöneticilerine Anadolu insanı daima hakkın tarafında olduğunu göstermiştir başarılar diliyorum

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada